Dziś mamy 31 stycznia 2023, wtorek, imieniny obchodzą:
04 listopada 2022

Zbliżają się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej. Kiedy się odbędą?

fot. pixabay

fot. pixabay

Na niedzielę 4 grudnia 2022 r. wyznaczono termin wyborów uzupełniających do# Rady Miejskiej w Solcu Kujawskim.

Niedawno solecki radny Tomasz Rudny wygrał konkurs na to stanowisko dyrektora Soleckiego Centrum Kultury. Funkcję tę formalnie pełni od 1 września 2022 roku. Przed objęciem funkcji dyrektora Rudny złożył mandat. W ten sposób powstał wakat w 15-osobowej radzie. Jako że wybory prowadzone były w okręgach jednomandatowych potrzebne jest przeprowadzenie wyborów uzupełniających. Dlatego wojewoda kujawsko-pomorski wydał obwieszczenie, w którym zarządził wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Solcu Kujawskim w okręgu wyborczym nr 6 dla wyboru jednego radnego. Datę wyborów wojewoda wyznaczył na niedzielę 4 grudnia 2022 r. Okręg wyborczy nr 6 obejmuje obszar w części Solca Kujawskiego, a mianowicie Osiedle Staromiejskie (część) ulice: Długa, Juliusza Słowackiego, Krótka, ks. Piotra Skargi, Piastów (od ul. Juliusza Słowackiego do ul. ks. Piotra Skargi), Żwirki i Wigury.

Komisarz Wyborczy w Bydgoszczy I Igor Zgoliński wydał komunikat: „Zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego i zamiarze zgłaszania kandydatów na radnych, będą przyjmowane przez Komisarza Wyborczego w Bydgoszczy I do dnia 10 października 2022 r”.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!