Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

27 czerwca 2022 0

2 dni festynu na osiedlu Toruńskim. Straż przygotowała atrakcje

Strażacy z Solca Kujawskiego nie tylko gaszą i ratują, w wolnym czasie prowadzą także# działania szkoleniowe oraz pokazy sprzętu strażackiego.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2022 0

Szkoła przygotowała muzyczny piknik rodzinny. Dzieci wystąpiły na scenie

9 czerwca na boisku Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w# Solcu Kujawskim odbył się piknik rodzinny w muzycznym stylu. Dla dzieci i ich rodziców nie brakowało atrakcji.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2022 0

„Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczne wakacje” z policjantami

W dniach 07 – 09 czerwca na terenie LPKiW „Myślęcinek” prowadzona jest# akcja pn. „Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczne wakacje”. W akcji uczestniczą uczniowie ze szkół podstawowych z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2022 0

Szpak, Sarsa, Margaret i inni na Wyspie Młyńskiej. Impreza rozbrzmiała na całą Bydgoszcz

Za nami pełen wrażeń weekend w Bydgoszczy, Włocławku, Inowrocławiu #i Grudziądzu. W ramach obchodów Święta Województwa na scenie pojawili się między innymi Fisz Emade czy grupa Ira. Posłuchaliśmy także Polskiej Muzyki Filmowej, obejrzeliśmy pokazy tańca i wystawy.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2022 0

Dwa dni dobrez zabawy. Szereg artystów, stoiska i ciągła imrpeza

Dwa dni dobrej zabawy to Dni Solca Kujawskiego, które odbyły się# 4 i 5 czerwca. Mieszkańcy mieli okazję poznać prawdziwy „szał” imprez które działy się przez ten czas.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2022 0

„Bezpieczeństwo w internecie”. Uczestnicy konkursu przygotowali spójnie tematyczne dzieła

Wczoraj (31 maja) w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy odbyło się# uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień uczniom ze Szkół Podstawowych w Bydgoszczy i powiecie, którzy bali udział w konkursie plastycznym „Bezpieczeństwo w internecie”.

(czytaj więcej)
31 maja 2022 0

30 lat zespołu Roan. Zagrali swój jubileuszowy koncert

28 maja w Soleckim Centrum Kultury wystąpił zespół Roan – solecka kapela, która# świętowała już swoje 30 lecie istnienia. Z okazji okrągłego jubileuszu dała „czadu” dla fanów i mieszkańców Solca-Kujawskiego.

(czytaj więcej)
27 maja 2022 0

Uroczysty Dzień Matki w KPUW. Wyróżniono osoby z pow. bydgoskiego

„Bóg nie może być wszędzie, dlatego wynalazł mamę” – takimi# słowami wojewoda Mikołaj Bogdanowicz rozpoczął swoje przemówienie podczas uroczystych obchodów Dnia Matki w Urzędzie Wojewódzkim. Podczas uroczystości przedstawiciel rządu wręczył zasłużonym osobom Medale Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, dyplomy oraz podziękowania.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

I Chóralny Konkurs Pieśni Maryjnej. Kilkugodzinne przesłuchania zespołów

Żeński Chór Kameralny „Iuvenes Corda” z# Białegostoku pod dyr. Anny Olszewskiej zdobył Złote Pasmo i Grand Prix I Chóralnego Konkursu Pieśni Maryjnej w podbydgoskim Niemczu.

(czytaj więcej)
02 maja 2022 0

„Majówka na luziku”. Harce na skwerze im dr. Henryka Jordana

Majówka trwa w najlepsze. W Święto Pracy przy fontannie na skwerze im# dr. Henryka Jordana w Solcu Kujawskim Soleckie Centrum Kultury przygotowało serię koncertów na świeżym powietrzu.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2022 0

Kolejny sukces uczniów Szkoły Muzycznej w Solcu Kujawskim. Gratulujemy!

Międzynarodowy Turniej Kameralny odbywał się# w 3 odsłonach w Bydgoszczy. W dniach 20-24 kwietnia swoje umiejętności zaprezentowało całkiem sporo osób.

(czytaj więcej)
28 kwietnia 2022 0

Przegląd Chórów i Zespołów Wokalno-Instrumentalnych w Brzozie

V Powiatowy Przegląd Chórów, Zespołów Wokalnych i Wokalno-Instrumentalnych w# Brzozie za nami. Wiele się działo. Było sympatycznie i rodzinnie, a swą obecnością zaszczyciło nas 10 zespołów.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2022 0

Dzień Dobra w Murowańcu. Festyn okazał się strzałem w dziesiątkę

Wielkim sukcesem organizatorów okazał się# festyn pod hasłem „Dzień Dobra” przygotowany staraniem parafii pw. Św. Rafała Kalinowskiego w Murowańcu i parafialnego Zespołu Caritas, przy wsparciu Gminnego Centrum Kultury, razem z Centrum Obsługi Edukacji i Sportu w Białych Błotach. Niedzielny festyn honorowym patronatem objęli także: Starosta Bydgoski Wojciech Porzych i Dariusz Fundator, Wójt Gminy Białe Błota.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2022 0

Kto zrobił najpiękniejszą pisankę w regionie? Oto wyniki

Zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego na zrobienie jak najpiękniejszej pisanki w# gminie Solec Kujawski.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2022 0

„Ślimaki w drodze na wakacje”. Dzieci stworzyły piękną kompozycję

Podczas zajęć ceramicznych w Soleckim Centrum Kultury, dzieci zrobiły# zespół rzeźb ceramicznych pt. „Ślimaki w drodze na wakacje”.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2022 0

Konkurs na KuchMistrza zakończony. Kto zachował ”fartucha”?

Zakończyła się II edycja Soleckiego KuchMistrza Juniora. Zwyciężył# Maciej Radtke.

(czytaj więcej)
06 kwietnia 2022 0

„Kijów sprzed wojny”. Zapraszamy na wystawę online

Ponad 100 fotografii przedstawiających Kijów sprzed# wybuchu wojny można oglądać w wirtualnej galerii. Fotografie z ostatnich lat, będące efektem warsztatów oraz pochodzące z prywatnego archiwum Oleny Pryshchepy - współtwórczyni wystawy oraz bohaterki dołączonego do niej wywiadu, stanowią zapis koszmaru ucieczki przed szaleństwem wojny oraz skali wojennych zniszczeń.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2022 0

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zrobiły stroiki. Sprzedają je dla chorych dzieci

Koło Gospodyń Wiejskich z Sołectwa Kujawska oraz Panie z# zespołu Solecczanie tworzyły stroiki wielkanocne, które trafią na licytację na Facebooku dla dwóch chorych dziewczynek z naszego regionu.

(czytaj więcej)
30 marca 2022 0

Rozbrzmiała muzyka w regionie. III edycja konkursu pianistycznego.

W dniu 26 marca 2022 roku odbyła się III edycja Konkursu Pianistycznego# im. Kazimierz Serockiego w Solcu Kujawskim dla uczniów Szkół Muzycznych I stopnia pod Honorowym Patronatem Starosty Bydgoskiego Wojciecha Porzycha, organizowanego przez Stowarzyszenie ,,Edukacja Muzyczna Drogą Sukcesu’’ i współorganizowanego przez Szkołę Muzyczną I st. im. Fryderyka Chopina w Solcu Kujawskim.

(czytaj więcej)
25 marca 2022 0

Wydarzeń w województwie nie brakuje. Znamy rozpiskę na weekend

Entuzjastów muzyki klasycznej zapraszamy do# Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy na piątkowy „Koncert z laureatem”. Marszałkowskie jednostki kulturalne rozpoczynają przygotowania do zbliżających się wielkimi krokami świąt Wielkanocy.

(czytaj więcej)