Dziś mamy 17 stycznia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

03 stycznia 2022 0

Zostały wybrane najlepsze ozdoby z przetwarzanych odpadów. Kto wygrał?

Rozstrzygnięcie konkursu "Recykling" - wykonaj choinkę lub# plakat z odpadów przetwarzalnych.

(czytaj więcej)
03 stycznia 2022 0

Mamy zwycięzców na najlepiej przystrojony dom

Zostały ogłoszone wyniki konkursu na# najpiękniej przystrojony dom w gminie Solec Kujawski. Kto okazał się zwycięzcą?

(czytaj więcej)
30 grudnia 2021 0

Burmistrz Teresa Substyk złożyła zebranym życzenia noworoczne

Noworoczne życzenia złożone przez burmistrz Teresę Substyk, przewodniczącego rady miejskiej Bartłomieja Czakiego i# ks. proboszcza parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika Andrzeja Stachowicza skierowane do uczestników spotkania noworocznego, które odbyło się w Soleckim Centrum Kultury 28 grudnia, miało wspólny mianownik.

(czytaj więcej)
20 grudnia 2021 0

Jarmark świąteczny z krwiodawstwem w tle. Oddano 20 litrów krwi dla potrzebujących

Wolontariusze oddali ponad 20 litrów krwi i wydano 100 pachnących choinek w# Solcu Kujawskim. Akcja krwiodawstwa miała miejsce, podczas jarmarku bożonarodzeniowego 18 grudnia.

(czytaj więcej)
17 grudnia 2021 0

Weekendowe wydarzenia w regionie. Zobacz, co będzie się działo!

„Miś”, „Brunet wieczorową porą”, „Alternatywy 4” – wszystkie te# produkcje, obok wysublimowanego poczucia humoru, łączy jedno – postać Stanisława Barei. Wyjątkową intuicję i sposób percepcji rzeczywistości lat osiemdziesiątych, charakterystyczne dla jednego z najbardziej znanych reżyserów polskich komedii postarają się oddać w sztuce „Bareja wieczorową porą” aktorzy toruńskiego teatru. Spektakl reżyserowany przez Łukasza Czuja swoją premierę na deskach Teatru Wilama Horzycy ma jutro (18 grudnia).

(czytaj więcej)
17 grudnia 2021 0

„Praca na rzecz drugiego człowieka to misja”. Stalowe Anioły przyznane

Najbardziej zaangażowanym, rzetelnym, ofiarnym i twórczym w# działaniach na rzecz drugiego człowieka zarząd województwa przyznał Stalowe Anioły – doroczne nagrody dla osób wyróżniających się w działalności społecznej. Nagrody trafiły do dziewięciu osób i dwóch zespołów, przyznano także jedno wyróżnienie. Statuetki wręczyli wczoraj (16 grudnia) marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska oraz członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2021 0

Uroczyście wręczyli nagrody. Gęsinowe konkursy rozstrzygnięte

Laureaci tegorocznych konkursów gęsinowych – plastycznego dla# dzieci ,,Gęś na ludowo” i rodzinnego konkursu na relację ze wspólnego celebrowania Święta Niepodległości przy gęsinie, spotkali się w piątek (10 grudnia) z marszałkiem Piotrem Całbeckim na uroczystym wręczeniu nagród.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2021 0

Hejtowali dopalacze. Impreza plenerowa przeciwko używkom

Podczas imprezy plenerowej pod kryptonimem „Hejtujemy dopalacze – Masz inny wybór” mieszkańcy# Solca Kujawskiego brali udział w atrakcjach zaoferowanych przez straż pożarną oraz urząd miejski, ku przestrodze przed dopalaczami.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2021 0
(zdjęcia)

W Mikołajki rozświetliła się choinka. Na miejscu był św. Mikołaj

W Mikołajki przed dworcem PKP rozbłysła choinka. Zanim to się stało, mieszkańcy, którzy# przyszli wziąć udział w tym wydarzeniu, a przede wszystkim najmłodsi, bawili się razem z Mikołajem oraz aniołami.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2021 0

Jak według dzieci wygląda Mikołaj? Wyniki konkursu „Mikołaj w moich oczach”

Zostały ogłoszone wyniki konkursu „Mikołaj w moich oczach”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 6 grudnia podczas# "rozbłyśnięcia choinki" przy dworcu PKP w Solcu Kujawskim.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2021 0

Gęsinowe konkursy rozstrzygnięte. Wśród nagrodzonych uczennica z Osielska

Wyłoniliśmy laureatów tegorocznych konkursów# gęsinowych – plastycznego dla dzieci ,,Gęś na ludowo” i rodzinnego konkursu na relację ze wspólnego celebrowania Święta Niepodległości przy gęsinie. Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy, z każdym z nich skontaktujemy się telefonicznie i ustalimy sposób odbioru nagród. Laureaci odbiorą je podczas uroczystości w Urzędzie Marszałkowskim.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2021 0

Strażacy zostali pomocnikami św. Mikołaja. Popis zjazdów na linach

Zgodnie z coroczną tradycją strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr# 3 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy zostali pomocnikami Świętego Mikołaja.

(czytaj więcej)
19 listopada 2021 0

„Trzymaj się Miłości”. Wieczór poezji poetyckiej

18 listopada odbył się wieczór poezji i piosenki poetyckiej w# Soleckim Centrum Kultury.

(czytaj więcej)
05 listopada 2021 0

Nie masz planów na weekend? Zobacz, jakie atrakcje zaplanowano w regionie

Koncert z okazji urodzin Ignacego Jana Paderewskiego w# Filharmonii Pomorskiej, balet na motywach baśni braci Grimm w Operze Nova, zajęcia z ceramiki i warsztaty umuzykalniające dla najmłodszych. Zapraszamy na wydarzenia organizowane przez marszałkowskie instytucje kultury. W ofercie na najbliższy weekend także spektakle i spotkania poświęcone lokalnym twórcom.

(czytaj więcej)
04 listopada 2021 0

Otwarcie wystawy „Siła kobiety”. Inspiracją był film „Avatar”

Nowotwór – z taką diagnozą mierzy się każdego dnia wiele# kobiet. Ich determinacja i walka, jaką toczą na drodze do zdrowia, są niezwykłe. Dwanaście z nich, mieszkanek naszego regionu, zmagających się z chorobą nowotworową, stanęło przed obiektywem artystów Madame Miko i Marcina Urzędowskiego. Efektem współpracy jest wystawa plenerowa „Siła kobieTy”, którą wczoraj (3 listopada) przed Urzędem Marszałkowskim otworzyli marszałek Piotr Całbecki, członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i bohaterki sesji zdjęciowej.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Patryk Gettka zwycięzcą konkursu fotograficznego. Gratulacje!

5 października br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy odbyło się #wręczenie nagrody dla „Zdjęcia miesiąca Sierpnia 2021 Powiatu Bydgoskiego”. Organizatorem Konkursu był Wydział Promocji Kultury i Sportu. Autorem zwycięskiego zdjęcia został Pan Patryk Gettka.

(czytaj więcej)
04 października 2021 0

Znamy laureata Nagrody Literackiej Nike. Został nim Zbigniew Rokita

Znamy laureata Nagrody Literackiej Nike 2021. To# Zbigniew Rokita, autor reporterskiej książki o Górnym Śląsku „Kajś” (wyd. Czarne, 2020). Tytuł wygrał także w plebiscycie na Nagrodę Nike Czytelników.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2021 0

Astrobazy na wakacje. Odkrywanie tajemnic kosmosu

Odkrywanie tajemnic kosmosu na sierpniowym niebie to atrakcja#, jaką umożliwiają szkolne obserwatoria astronomiczne, zbudowane dzięki środkom unijnym przekazanym przez samorząd województwa. Część spośród czternastu nowoczesnych astrobaz zaprasza na obserwację gwiazd także w czasie wakacji. Dziś (12 sierpnia) wspólne podziwianie podniebnych konstelacji możliwe będzie w obiektach w Radziejowie i Dobrzyniu nad Wisłą (powiat lipnowski).

(czytaj więcej)
20 lipca 2021 0

Plaża w Pieczyskach otwarta! Impreza przyciągnęła tłumy

W sobotę 17 lipca oficjalnie otwarto plażę w Pieczyskach. Na imprezę przybyło wielu mieszkańców Koronowa i okolic.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2018 0

Amatorzy fotografii u wojewody

Dnia 30 listopada w Urzędzie Wojewódzkim wręczono nagrody laureatom konkursu fotograficznego „Cztery Pory Roku”.

(czytaj więcej)