Dziś mamy 17 października 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

14 października 2021 0

Patryk Gettka zwycięzcą konkursu fotograficznego. Gratulacje!

5 października br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy odbyło się #wręczenie nagrody dla „Zdjęcia miesiąca Sierpnia 2021 Powiatu Bydgoskiego”. Organizatorem Konkursu był Wydział Promocji Kultury i Sportu. Autorem zwycięskiego zdjęcia został Pan Patryk Gettka.

(czytaj więcej)
04 października 2021 0

Znamy laureata Nagrody Literackiej Nike. Został nim Zbigniew Rokita

Znamy laureata Nagrody Literackiej Nike 2021. To# Zbigniew Rokita, autor reporterskiej książki o Górnym Śląsku „Kajś” (wyd. Czarne, 2020). Tytuł wygrał także w plebiscycie na Nagrodę Nike Czytelników.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2021 0

Astrobazy na wakacje. Odkrywanie tajemnic kosmosu

Odkrywanie tajemnic kosmosu na sierpniowym niebie to atrakcja#, jaką umożliwiają szkolne obserwatoria astronomiczne, zbudowane dzięki środkom unijnym przekazanym przez samorząd województwa. Część spośród czternastu nowoczesnych astrobaz zaprasza na obserwację gwiazd także w czasie wakacji. Dziś (12 sierpnia) wspólne podziwianie podniebnych konstelacji możliwe będzie w obiektach w Radziejowie i Dobrzyniu nad Wisłą (powiat lipnowski).

(czytaj więcej)
20 lipca 2021 0

Plaża w Pieczyskach otwarta! Impreza przyciągnęła tłumy

W sobotę 17 lipca oficjalnie otwarto plażę w Pieczyskach. Na imprezę przybyło wielu mieszkańców Koronowa i okolic.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2018 0

Amatorzy fotografii u wojewody

Dnia 30 listopada w Urzędzie Wojewódzkim wręczono nagrody laureatom konkursu fotograficznego „Cztery Pory Roku”.

(czytaj więcej)

Jak solecczanka zdobywała Himalaje

Elżbieta Wysocka, powszechnie znana w Solcu Kujawskim działaczka, uczestniczyła w ekstremalnej wyprawie zorganizowanej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

(czytaj więcej)
11 listopada 2018 0

„Raduje się serce”

Odbył się uroczysty koncert pt. "Raduje się serce" z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości w wykonaniu uczniów i wychowawców# Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Fryderyka Chopina w Solcu Kujawskim.

(czytaj więcej)
03 listopada 2018 0

Ocieplanie Solca

Odbyła się kolejna akcja Superbabek pod hasłem "Ocieplenie Solca"

(czytaj więcej)
02 listopada 2018 0

Jazzowe zaduszki

W Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Solcu Kujawskim zorganizowano tegoroczne zaduszki.

(czytaj więcej)
16 października 2018 0

Wybitny ciężarowiec

Taneczne turnieje o Puchar Starosty Bydgoskiego były okazją do# wręczenia nagrody i statuetki za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu. Otrzymał ją Marcin Spychalski, który trenuje podnoszenie ciężarów osób niepełnosprawnych i zdobył srebrny medal w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów.

(czytaj więcej)
09 października 2018 0

Na targach Agro Show

Grupa mieszkańców gminy Osielsko wybrała się tradycyjnie, jak co roku do Bednar k. Poznania na XX edycję targów Agro Show.

(czytaj więcej)
09 października 2018 0

W rocznicę nadania praw miejskich

Blisko 150 rowerzystów przyjechało w ostatnią sobotę września i wzięło udział w wydarzeniu upamiętniającym 650-lecie nadania praw miejskich w Koronowie.

(czytaj więcej)
08 października 2018 0

Humor na Maksa

Już po raz trzeci mieszkańcy Maksymilianowa i okolic uczestniczyli w# wieczorze kabaretowy „Humor na Maksa, czyli kabarety na scenę". Imprezę przygotowała Świetlica w Maksymilianowie.

(czytaj więcej)
08 października 2018 0

Śladami wojsk gen. Dąbrowskiego

W ostatni weekend września odbył się festyn historyczny z okazji 224. rocznicy wkroczenia wojsk powstania kościuszkowskiego na Kujawy i Pomorze.

(czytaj więcej)
07 października 2018 0

Pamiętali o Powstaniu Wielkopolskim

Nietypową lekcję historii zorganizował dzieciom Gminny Ośrodek Kultury w# Nowej Wsi Wielkiej. Otóż otrzymali oni farby i wykonali „mural” upamiętniający zmagania Polaków w latach 1918-1919 o przyłączenie Wielkopolski do macierzy. Wiedza o zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim zasługuje na szersze rozpropagowanie wśród młodego pokolenia. Dzieci już wiedzą, że niedaleko w Brzozie 20 na 21 stycznia 1919 r. rozegrała się ważna dla przebiegu powstania bitwa z Niemcami.

(czytaj więcej)
07 października 2018 0

Gościli tancerze ziemi bydgoskiej

Ostatni weekend w Karolewie był inny jak wszystkie. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Bydgoskiej przebywał na zgrupowaniu, korzystając z gościnności Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych, który użyczył swoich pomieszczeń.

(czytaj więcej)
05 października 2018 0

11 listopada

Gminny Ośrodek Kultury w Osielsku, godz. 18.30.# Święto Niepodległości. Koncert: „Jeszcze Polska nie zginęła”. Wystąpią: Katarzyna Jaracz – sopran, Marcin Jaracz – baryton, Artur Pilch – fortepian, Krzysztof Krymer – skrzypce oraz dzieci i młodzież ze Studia Piosenki GOK Osielsko.

(czytaj więcej)
03 października 2018 0

Goście z Ukrainy

To już kolejna wizyta samorządowców z Ukrainy, którzy chcieli zapoznać się z działaniami Solca Kujawskiego na rzecz rozwoju gminy, realizacji strategii oraz funkcjonowania niektórych dziedzin życia miasta między innymi finansów i gospodarki komunalnej.

(czytaj więcej)
30 września 2018 0

Tryszczyn dla Niepodległej

W Tryszczynie odbyły się lokalne obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

(czytaj więcej)
23 września 2018 0

Sprawni jak Powstańcy

22 września 34 DH „Wędrowne Ptaki” uczestniczyła w V Hufcowych Manewrach Harcerskich „Sprawni jak Powstańcy” w Nakle n. Not. Spotkanie harcerzy nakielskiego hufca rozpoczęło się Mszą św. w Kościele św. Wawrzyńca.

(czytaj więcej)