Dziś mamy 10 grudnia 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

05 grudnia 2023 0

Za zasługi dla kultury w regionie. Zespół Wrzos wyróżniony medalem

Z radością informujemy, że Zespół Wokalny „Wrzos” został dziś nagrodzony medalem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego za szczególne zasługi dla kultury w regionie.

(czytaj więcej)
09 listopada 2023 0

Szopka z blisko 160 tys. zapałek. Dzieło można podziwiać do 16 listopada

Drodzy Mieszkańcy, zobaczcie najnowsze dzieło# Świat Zapałek Przemysława Kozłowskiego, czyli szopkę bożonarodzeniową z 159 174 sztuk zapałek! Już na dniach pojedzie ona do Santiago de Compostela w Hiszpanii.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2023 0

III Jarmark Produktów Lokalnych. Pysznie, smacznie, zdrowo

Blisko 50 stoisk lokalnych producentów żywności można był odwiedzić w sobotę 17 czerwca na Jarmarku Produktów Lokalnych w Sicienku.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2023 0

Miłośnicy dwóch kólek wystartowali. Inauguracyjna przejażdżka

Punktualnie o północy miłośnicy turystyki rowerowej z Solca Kujawskiego ruszyli w inauguracyjną przejażdżkę rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

(czytaj więcej)
15 maja 2023 0

Majówka z Gminą Sicienko. Zenek Martyniuk rozgrzał publiczność

Koncert Zenka Martyniuka podczas majówki w Sicienku przyciągnął tłumy! Portal Sicienko24.pl był jednym z patronów medialnych imprezy.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 0

Jacek Wójcicki w Solcu Kujawskim. Świętowano zbliżający się 11 listopada

5 listopada stał koncertem Jacka Wójcickiego. Od niego solecczanie rozpoczęli# obchody Święta Niepodległości.

(czytaj więcej)
21 października 2022 0

Film o bł. ks. Jerzym Popiełuszce. Odbyła się premiera w Bydgoszczy

W środę 19 października, w 38. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w# Urzędzie Wojewódzkim odbyła się premiera filmu dokumentalnego Mirosława Basaja produkcji TVP pt. „Jerzy, słowa przerwane…”. Organizatorami pokazu byli Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Dyrektor TVP3 Bydgoszcz Michał Rybicki.

(czytaj więcej)
19 października 2022 0

Piękno przyrody uwiecznione przez fotografików. Zostali nagrodzeni

Wczoraj (18 października) w Urzędzie Wojewódzkim odbyło się #uroczyste podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, pn. „Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego” – edycja 2022. W uroczystości wzięli udział m.in. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu Ireneusz Stachowiak.

(czytaj więcej)
18 października 2022 0

Popłynęli Fantazją. Żeglowali ze spływem Brdy

Ponad dwudziestu uczestników liczył sobie październikowy spływ# Brdą współfinansowany przez Powiat Bydgoski. Wykorzystana została bardzo sprzyjająca pogoda w sobotę. Choć trochę pokropiło spływowicze mieli okazję obejrzeć Bydgoszcz z poziomu rzeki.

(czytaj więcej)
18 października 2022 0

Nagrodzono fotografików. Uwiecznili zabytki powiatu bydgoskiego

Wydział Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w# Bydgoszczy zorganizował w nowej odsłonie I edycję konkursu pn. „Zabytki Powiatu Bydgoskiego w filmie i w fotografii”.

(czytaj więcej)
28 września 2022 0

Razem mówili „Stop uzależnieniom”. Odbył się piknik prorodzinny

Klauni Ruphert i Rico rozkręcali zabawę podczas rodzinnego festynu# „Stop uzależnieniom” zorganizowanego przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wespół z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

(czytaj więcej)
14 września 2022 0

Soleczczanki mają już 35 lat. Świętowano ich jubileusz

W sobotę 10 września w świetlicy „Jagódka” świętowali zespół „Solecczanie” oraz Koło Gospodyń Wiejskich Sołectwa Kujawska. Jubilaci obchodzili swoje 35-lecie.

(czytaj więcej)
07 września 2022 0

Rodzinnie na jeziorze Jezuickim. Popłynęli kajakami

Kajakami wokół jeziora Jezuickiego popłynęli w minioną sobotę (3 września) uczestnicy spływu kajakowego w ramach projektu "Rodzinna turystyka kajakowa", który został dofinansowany przez Powiat Bydgoski.

(czytaj więcej)
07 września 2022 0

Dowiedzieli się jak jedli przodkowie. Przez dwa dni to gotowali to samo

„Kuchnia pałucka od neolitu i w pandemii” to nazwa projektu, w którym# uczestnicy poznawali jak żywili się nasi przodkowie a także mieli okazję samodzielnie przygotowywać posiłki.

(czytaj więcej)
06 września 2022 0

Dziś Środowiskowy Dom Samopomocy świętuje 25 lat. Złożono urodzinowe życzenia

Dzisiaj (6 września) w Soleckim Centrum Kultury świętowano 25 lat istnienia# Środowiskowego Domu Samopomocy w Solcu Kujawskim. Na scenie złożono serdeczne życzenia i gratulacje dla pracowników i uczestników instytucji z okazji jubileuszu.

(czytaj więcej)
19 sierpnia 2022 0

Spływ kajakowy przy Salinie w towarzystiwe biesiadnych nut

11 i 12 sierpnia odbył się „Międzynarodowy Spływ Kajakowy” w Solcu Kujawskim przy Stanicy WOPR „Salina”.

(czytaj więcej)
18 sierpnia 2022 0

Teatr cienia na placu Jana Pawła II. Widzowie zobaczyli artystyczny spektakl

15 sierpnia a placu Jana Pawła II w Solcu Kujawskim odbył się Teatr Ewolucji Cienia. Artyści zaprezentowali przejmujący, trudny oraz artystyczny spektakl pt. „Rozpoznani Nierozpoznani”.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2022 0

Najmłodsi przedstawili historię Mojżesza. Byli uczestnicy z powiatu bydgoskiego

Historia życia Mojżesza była tematem przedstawienia zaprezentowanego przez# młodych uczestników Oazy Rodzin drugiego stopnia w Bańskiej Wyżnej. Finałem była wędrówka rodziców z dziećmi do Ziemi Obiecanej.

(czytaj więcej)
01 sierpnia 2022 0

Rozdmuchana impreza na rynku. Zakończyły się warsztaty

Warsztaty Artystyczne w Soleckim Centrum Kultury dobiegły końca, ostatni# dzień spędziliśmy wspólnie bawiąc się na świeżym powietrzu. Przyszedł czas wypróbować latawce, które z zapałem tworzyliśmy podczas warsztatów!

(czytaj więcej)
20 lipca 2022 0

Dzieci z ukrainy odwiedziły SCK! Poznały wszelkie aspekty Centrum Kultury

Wczoraj w Soleckim Centrum Kultury, dzieci pochodzące z Ukrainy poznawały wszelkie# tajemne zakamarki instytucji oraz zapoznawały się z obowiązkami pracowników.

(czytaj więcej)