Dziś mamy 16 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

12 czerwca 2024 0

I Seniorada Solecka. Wspomnienia z wydarzenia

W niedzielę w Soleckim Centrum Kultury miało miejsce otwarcie pierwszej Soleckiej #Senioriady. Organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie "AS" Aktywny Senior wraz z Soleckim Centrum Kultury.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2024 0

Policjanci z harcerzami. Lekcja o bezpieczeństwie

Policyjni profilaktycy oraz dzielnicowi z bydgoskiego Fordonu spotkali się z harcerzami #podczas biwaku zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka. Była to doskonała okazja do rozmowy na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku oraz korzystania z internetu.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2024 0

Wyścig Rowerowy dla dzieci i młodzieży. Rywalizacja z atrakcjami

2 czerwca 2024 r. w Solcu Kujawskim odbyła się szósta edycja Wyścigu Rowerowego #dla dzieci i młodzieży, której organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Top” Solec Kujawski.

(czytaj więcej)
28 maja 2024 0

II Etap Bitwy Regionów. Wyłoniono zwycięzców

W sobotę 25 maja br. podczas Dni Otwartych Drzwi Targi Rolno - Budowlane w Zarzeczewie, odbył się także drugi etap regionalny konkursu #BitwaRegionów w woj. kujawsko - pomorskim.

(czytaj więcej)
28 maja 2024 0

Poznajemy zabytki Gminy Solec Kujawski. Okruchy historii

W części obecnego budynku JuraParku w Solcu Kujawskim znajdowała się niegdyś# strzelnica soleckiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.

(czytaj więcej)
13 maja 2024 1

Udany koncert gwiazdy. Majówka z Gminą Sicienko 2024

Chociaż mamy już poniedziałek, to myślami wciąż jesteśmy przy sobotniej #Majówce z Gminą Sicienko 2024. Za nami długo wyczekiwany występ zespołu Kult. Ach, co to były za emocje! Tłumy pod sceną udowodniły, że gmina Sicienko (i nie tylko) potrafi się bawić!

(czytaj więcej)
07 maja 2024 0

Festyn Garncarski. Kreatywna niedziela w Solcu Kujawskim

Dziękujemy, że byliście z nami Soleckie Centrum Kultury, Urząd Solec Kujawski, #Zakład Gospodarki Komunalnej w Solcu!

(czytaj więcej)
07 maja 2024 0

"Majówka PRL - Czas wolny w PRL-u". Festyn uznajemy za udany

W piątek 3 maja br. w Sicienku, odbył się festyn pod hasłem „Majówka PRL – Czas wolny #w PRL-u” zorganizowany przez Stowarzyszenie Retromaniacy Metropolii Bydgoskiej. Wydarzenie było współfinansowane ze środków powiatu bydgoskiego.

(czytaj więcej)
28 marca 2024 0

Federacja Organizacji Pozarządowych. Wyjazd studyjny do Rzymu

Pani Lidia Pastuszak ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Kozielec i Okolic# (po zmianie Stowarzyszenie ALA) reprezentowała Gmina Dobrcz podczas wyjazdu studyjnego do Rzymu Kujawsko - Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

(czytaj więcej)
26 marca 2024 0

"Zasłużony dla Kultury Polskiej". Trzy wyróżnienia

Dnia 25 marca br. w Starostwie Powiatowym w Bydgoszczy podczas Komisji Edukacji, Kultury,# Sportu i Edukacji Społecznej odbyło się uroczyste wyróżnienie osób wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury z Powiatu Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
26 marca 2024 0

Rywalizacja "Escape City". Ależ to były emocje

Dzisiaj wzięliśmy udział w rywalizacji pn. Escape City. Pomysłodawcą i organizatorem #projektu była Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim, której bardzo dziękujemy za te niesamowite emocje.

(czytaj więcej)
25 marca 2024 0

Udany Jarmark Wielkanocny. Frekwencja mimo deszczowej aury

Pomimo niesprzyjającej wczoraj aury, Jarmark Wielkanocny uważamy za udany!# Zaprezentowały się grupy dziecięce - świetnie przygotowani i super poprzebierani!

(czytaj więcej)
13 marca 2024 0

Poznajemy nasze sołectwa. Historyczne zabytki

Chrośna - pierwsza wzmianka o wsi pochodzi z roku 1369 kiedy Król Kazimierz# Wielki oddał opuszczoną wieś królewską Chrosti Stefanowi z Kraszyc.

(czytaj więcej)
12 marca 2024 0

Odznaka dla Sołtysa. Dzień Sołtysek i Sołtysów

Sołtysi z całego województwa – mamy ich 2 304 – uczestniczyli w dwóch spotkaniach# z marszałkiem Piotrem Całbeckim, podczas których odebrali odznaki podkreślające rangę i znaczenie pełnionej funkcji.

(czytaj więcej)
12 marca 2024 0

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn. Ugościła Jagódka

Dzień Kobiet w świetlicy Jagódka - najserdeczniejsze życzenia dla Wszystkich Pań# w imieniu soleckiego samorządu przekazał przewodniczący Rady Miejskiej Bartłomiej Czaki.

(czytaj więcej)
11 marca 2024 0

Sala wypełniona po brzegi. Pokaz kolekcji

Pokaz wiosenno - letniej kolekcji Doroty Kuźnickiej był niewątpliwie atrakcją piątkowego wieczoru w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
06 marca 2024 0

Policjanci na Turnieju Tenisa Stołowego. Promocja zawodu

Na zaproszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 10, przy ulicy Śląskiej 7 w Bydgoszczy,# reprezentacja funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie uczestniczyła w towarzyskim turnieju tenisa stołowego „Ping pong w mundurze i bez munduru“. Rywalizacja była zacięta. Tym razem zwycięską drużyną okazała się reprezentacja szkoły. Impreza była też doskonałą okazją do promowania zawodu policjanta wśród młodzieży.

(czytaj więcej)
05 marca 2024 0

Bieg "Tropem Wilczym". Bydgoscy policjanci pamiętają

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz podległych# komisariatów, wspólnie innymi służbami, dołączyli do biegu „Tropem Wilczym”, upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych. Pokonali w mundurach dystans 1963 metrów. Jest on odniesieniem do roku, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak, ps. Lalek.

(czytaj więcej)
29 lutego 2024 0

Spotkanie z uczniami bydgoskiego zakładu. Gośćmi profilaktycy z Policji

Bydgoscy profilaktycy odwiedzili uczniów klas liceum, o profilu mundurowym, w #Bydgoskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży jakie konsekwencje niesie za sobą popełnianie czynów zabronionych oraz przybliżenie pracy policjanta.

(czytaj więcej)
29 lutego 2024 0

Rok Przestępny - 29 luty. Raz na cztery lata

Rok przestępny wprowadzono w Polsce w 1582 r. i jest to zasługa papieża#Grzegorza XIII. Pochodził z rodziny kupieckiej, studiował prawo. Przyczynił się do znacznego podniesienia poziomu intelektualnego kleru w swoim czasie.. co nie było rzeczą oczywistą jakby mogło się zadawać.

(czytaj więcej)