Dziś mamy 25 lutego 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

23 lutego 2024 0

"Zielona ławeczka". Ogólnopolski projekt

Ogólnopolski projekt grantowy jest dla mieszkańców otwartych osiedli w miastach# powyżej 10 tys. mieszkańców. Wygraj 3000 zł. na zielony zakątek na twoim osiedlu. Zapraszamy do udziału.

(czytaj więcej)
23 lutego 2024 0

Kujawsko - Pomorska Rada Kobiet. Nabór kandydatek

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza nabór kandydatek na# członkinie I kadencji Kujawsko-Pomorskiej Rady Kobiet. Kandydatki mogą być zgłaszane przez: organizacje pracodawców i związków branżowych, podmioty reprezentujące sektor publiczny, w tym jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe, podmioty reprezentujące środowiska naukowe, instytucje polityki społecznej i ochrony zdrowia, podmioty ekonomii społecznej, wojewódzkie rady doradczo-konsultacyjne, przedstawiciele innych podmiotów w szczególności działających w obszarze kultury, komunikacji społecznej i medialnej, działające na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
23 lutego 2024 0

VII edycja Koronowo MTB Maraton. Ranga Pucharu Polski

To już 13 kwietnia! To duże wyzwanie ale# także motywacja do działania!

(czytaj więcej)
23 lutego 2024 0

Zawody rowerowe MTB Maraton. Trasy dla młodszych

Przedstawiamy przebieg trasy dla dzieci w wieku 6-8 lat. Tu zawodniczki i zawodnicy# będą mieli do pokonania niespełna 1,5 km. Trasa częściowo wiedzie przez dukty leśne, a częściowo po promenadzie w Pieczyskach. Idealne miejsce na rozpoczęcie przygody z zawodami rowerowymi to właśnie Koronowo MTB Maraton.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 0

Wzmożony ruch pojazdów wojskowych na drogach. Sprawdź szczegóły

Informujemy, że w pierwszej połowie 2024 roku NATO Supreme Headquarters Allied Powers# Europe (SHAPE) – Dowództwo Połączonych Sił Sojuszniczych w Europie organizuje na starym kontynencie największe od kilkudziesięciu lat ćwiczenie wojskowe pk. STEADFAST DEFENDER 2024 (STDE24) będące federacją kilkunastu ćwiczeń narodowych (sojuszniczych), w tym polskiego ćwiczenia pk. DRAGON-24.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 0

Koniec protestów rolników. W Bydgoszczy będzie luźniej

Według informacji Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, rolnicy #wycofali zgłoszenie o zgromadzeniu na terenie miasta. Tym samym protestów w centrum Bydgoszczy już nie będzie.

(czytaj więcej)
21 lutego 2024 0

Brak prądu elektrycznego. Sprawdź szczegóły

W piątek 23 lutego 2024r. w Miejscowości Solec Kujawski przy# ulicy Rzymskiej 5 nastąpi brak zasilania elektrycznego w godzinach 8:00 do 13:00.

(czytaj więcej)
21 lutego 2024 0

Kreatywne chrupki PlayMais. Zabawa dla dzieci

PlayMais to niezwykle edukacyjna zabawa z magicznymi chrupkami, które #łączy się za pomocą wody. Mogą być dowolnie modelowane za pomocą dłoni. PlayMais można kroić, skręcać, kształtować w dowolne formy.

(czytaj więcej)
21 lutego 2024 0

Wieczór poezji. "Rozlewiska pamięci"

Dnia 1 marca 2024r. o godzinie 18:00, Sołeckie Centrum Kultury zaprasza na wieczór# poezji pt. "Rozlewiska pamięci", który odbędzie się w Centrum Kultury w Solcu Kujawskim.

(czytaj więcej)
21 lutego 2024 0

Zawody rowerowe. Sprawdź regulamin

Zapraszamy na kolejne zawody o tematyce „rowerowej” organizowane przez# UKS „Top”. Poniżej regulamin imprezy oraz oficjalny plakat.

(czytaj więcej)
21 lutego 2024 0

Spotkanie autorskie. "Bitwa o Bydgoszcz. 20-28 Stycznia 1945 roku"

Podobno są ludzie, którzy twierdzą, że jeśli chodzi o historię, to już wszystko wiadomo. My do nich nie należymy.

(czytaj więcej)
21 lutego 2024 0

Spotkanie informacyjne. Program "Czyste powietrze"

Burmistrz Solca Kujawskiego serdecznie zaprasza osoby wszystkich# mieszkańców gminy zainteresowanych dofinansowaniem w ramach programu "Czyste powietrze" na spotkanie informacyjne, które poprowadzi Doratca Energetyczny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

(czytaj więcej)
21 lutego 2024 0

Protest rolników. Aktualne informacje ws. utrudnień na drogach

Wciąż kontynuowana jest blokada węzła Bydgoszcz Błonie u zbiegu drogi #wojewódzkiej nr 223 oraz drogi ekspresowej S10. Rondo turbinowe jest na ten moment przejezdne.

(czytaj więcej)
21 lutego 2024 0

Kwalifikacja Wojskowa 2024. Sprawdź szczegóły

Otrzymałeś wezwanie do kwalifikacji wojskowej? Pamiętaj – nic złego się nie dzieje! #Kwalifikacja wojskowa odbywa się co roku i na celu ma określenie twojej zdolności psychologicznej i fizycznej do czynnej służby wojskowej. Zostanie Ci określona kategoria zdrowia i wręczone zaświadczenie o stawiennictwie - to wszystko. Stawiennictwo jest obowiązkowe!

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 0

Warsztaty w ferie. Spotkanie dzieci z pisarką.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie dla dzieci z autorką książki "Wehikuł czasu.# Podróże bliskie i dalekie" Anetą Santór. Spotkanie odbędzie się w piątek 23 lutego 2024 r. o godzinie 12:00.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 0

Uwaga! Strajk rolniczy w regionie

Informujemy, że do Urzędu Gminy Białe Błota wpłynęły zawiadomienia# o zamiarze organizacji zgromadzeń, zaplanowanych na 72 godziny

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 0

Uwaga! Planowane wyłączenia prądu

W dniach od 26 lutego do 28 lutego br. na obszarze Solca Kujawskiego wystąpią kilkuminutowe# lub dłuższe wyłączenia zasilania elektrycznego. A oto wykaz poszczególnych obszarów.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 0

Informacja dla mieszkańców. Planowane protesty rolników

W dniu 20 lutego 2024 r. w całej Polsce planowane są całodobowe protesty rolników# polegające między innymi na blokowaniu węzłów komunikacyjnych dróg ekspresowych.

(czytaj więcej)
15 lutego 2024 0

Uwaga, oszuści! Ważny komunikat

Z sąsiednich gmin gmin , w tym z Sicienko docierają informacje o podszywaniu się pod #pracowników wodociągów, którzy jeżdzą nieoznakowanym pojazdem po sąsiednich gminach.

(czytaj więcej)
14 lutego 2024 0

Konkurs KRUS-u dla dzieci. Etap wojewódzki

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie zaprasza dzieci rolników# do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.

(czytaj więcej)