Nowy Komendant w Fordonie. Pożegnanie nadkom. Mariusza Buwaja
fot. KWP Bydgoszcz
W Komisariacie Policji Bydgoszcz-Fordon odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której #Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy młodszy inspektor Mariusz Gaik powierzył obowiązki Komendanta tej jednostki podinspektorowi Piotrowi Loba. Natomiast na zasłużoną emeryturę odszedł nadkomisarz Mariusz Buwaj, dotychczasowy szef fordońskich policjantów.
W miniony piątek (9.01.2026) policjanci z bydgoskiego Fordonu pożegnali się ze swoim dotychczasowym Komendantem nadkom. Mariuszem Buwajem. W uroczystej zbiórce uczestniczył Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy młodszy inspektor Mariusz Gaik, który w swoim wystąpieniu podziękował odchodzącemu na emeryturę za lata służby, a także wkład w budowanie bezpieczeństwa i współpracę z mieszkańcami.
Przejście na emeryturę to symboliczne zamknięcie ważnego etapu życia zawodowego, ale także początek nowego rozdziału – czasu dla rodziny, pasji i planów odkładanych przez lata służby.
Jego następcą został podinsp. Piotr Loba, który dotychczas pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Komisariatu Bydgoszcz-Błonie. Teraz będzie odpowiadał za pracę policjantów w bydgoskim Fordonie.
Natomiast z dniem 1.01.2026 roku decyzją Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy obowiązki Zastępcy Komendanta tej jednostki pełni podinsp. Janusz Furtak.
Nadkom. Mariuszowi Buwajowi dziękujemy za lata oddanej służby na rzecz bezpieczeństwa i życzymy dużo zdrowia, spokoju, satysfakcji oraz realizacji wszystkich zamierzeń i marzeń. Natomiast podinspektorowi Piotrowi Loba życzymy wielu sukcesów i pomyślności w dalszej służbie.
materiał: sierż. szt. Jakub Skrzypek
Galeria
Czytaj również
- Młyny Rothera przyjęły milionowego gościa. To wyjątkowy moment!
- „Odzyskaliśmy wiarę w sprawiedliwość”. Podziękowania dla policjantów z Błonia
- Cenne pamiątki historyczne wzbogaciły Izbę Pamięci KWP w Bydgoszczy
- Nowy rok, wspólne wyzwania. Spotkanie samorządowców w Solcu Kujawskim
- Podziękowania dla dzielnicowego z Łochowa za reakcję na krzywdę zwierząt

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!