Dziś mamy 1 sierpnia 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

Aktualności

„Kwiaty dla Niepodległej”

Pod takim pięknym tytułem 13. października w Szkole Podstawowej nr 1 w Solcu Kujawskim miała miejsce# uroczystość związana z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. O wadze tego wydarzenia świadczy fakt, że zorganizowali ją Starosta Bydgoski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, a honorowy patronat objął Powiat Bydgoski.

(czytaj więcej)
14 października 2018 0

Nagrody burmistrza dla nauczycieli

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Małgorzata Boruczkowska, Beata Jurgielska, Małgorzata Kaczan, Marzenna Kuczkowska, Małgorzata Niedźwiedzka, Anna Sykuła, Agata Wiemann i Alina Zubik otrzymały nagrody burmistrza.

(czytaj więcej)
14 października 2018 0

Uderzył w dwa auta

Do zdarzenia z udziałem trzech pojazdów doszło w miejscowości Przyłubie na wysokości 288 kilometra DK10.

(czytaj więcej)
12 października 2018 0

Ostatnia sesja tej rady

W dniu 11 października odbyła się ostatnia sesja Rady Powiatu Bydgoskiego V kadencji.

(czytaj więcej)
12 października 2018 0

„Trzeźwy kierujący”

Policjanci z bydgoskiego Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali 1 550 kierujących. Wszystko w ramach przeprowadzonej 11 października akcji „Trzeźwy kierujący”.

(czytaj więcej)
11 października 2018 0

Uratowali budynek

11 października około godziny 14:40 strażacy z Solca Kujawskiego otrzymali zgłoszenie o pożarze w jednej z kamienic przy ulicy Bydgoskiej w centrum Solca Kujawskiego.

(czytaj więcej)
10 października 2018 0

Policjant z wizytą w soleckiej "zerówce" i przedszkolach

St. sierż. Karol Oszuścik z komisariatu w Solcu Kujawskim odwiedził najmłodsze dzieci w szkole oraz w przedszkolach w tym mieście. Spotkał się z nimi, by# porozmawiać o ich bezpieczeństwie na drodze, ale nie tylko.

(czytaj więcej)
05 października 2018 0

Prom znów popłynie

W tę niedzielę zakończył kursowanie po Zalewie koronowskim prom („Koronowo”). W przyszłym roku znów będzie pływał.

(czytaj więcej)
04 października 2018 0

Szlachetny gest

Firma Solbet ufundowała samochód na potrzeby opieki społecznej. Jego poświęcenie i przekazanie odbyło się po mszy rekolekcyjnej, odprawionej w kościele św. Stanisława, w przeddzień przybycia do Solca kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

(czytaj więcej)

Zasłużeni dla Kultury Polskiej

Dnia 3 października odbyło się uroczyste wręczenie odznak i nagród dla osób z Powiatu Bydgoskiego.

(czytaj więcej)

Skorzysta więcej rolników?

Więcej rolników będzie mogło ubezpieczyć swoje uprawy od suszy, korzystając z dopłaty do składki z budżetu państwa. Ponadto będą mieli swobodniejszy wybór stawki ubezpieczenia.

(czytaj więcej)

By nie powtórzyło się Tarkowo

Skrócenie czasu tzw. magazynowania odpadów do 1 roku, obowiązkowy monitoring video i# możliwość zabezpieczenia finansowego (kaucji) – to najistotniejsze zmiany w ustawie o odpadach, których celem jest zapobieganie kolejnym aferom typu składowisko niebezpiecznych środków w hali pod Nową Wsią Wielką.

(czytaj więcej)
03 października 2018 0

Goście z Ukrainy

To już kolejna wizyta samorządowców z Ukrainy, którzy chcieli zapoznać się z działaniami Solca Kujawskiego na rzecz rozwoju gminy, realizacji strategii oraz funkcjonowania niektórych dziedzin życia miasta między innymi finansów i gospodarki komunalnej.

(czytaj więcej)

Powiat słynie ze sportowców

W dniu 3 października Starosta Bydgoski Wojciech Porzych wręczył nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu.

(czytaj więcej)
03 października 2018 0

Wnioski suszowe nadal można składać!

Minister Jan Krzysztof Ardanowski podjął decyzję o wydłużeniu do końca października terminu składania wniosków o udzielenie pomocy finansowej przez producentów rolnych, w których gospodarstwach wystąpiły szkody spowodowane suszą.

(czytaj więcej)
01 października 2018 0

Nota identyfikacyjna „Pułkownika Kwiatkowskiego”

Jest oficjalne potwierdzenie odnalezienia szczątków partyzantów antykomunistycznych, zakopanych na bydgoskiej Łączce. Wśród nich jest kpt. Tadeusz Ośko, który ostatnie tygodnie życia spędził w leśniczówce Bolumin.

(czytaj więcej)

Kto ile dostanie?

Ministerstwo rolnictwa opublikowało właśnie rozporządzenie, w którym zostały określone stawki poszczególnych płatności.

(czytaj więcej)
28 września 2018 0

Budują chodnik

28 września rozpoczęły się prace remontowe chodnika w Osówcu.

(czytaj więcej)
27 września 2018 0

Powiat ma zdolną młodzież!

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy wzorem lat ubiegłych zorganizowało konkursy ekologiczne o charakterze edukacyjnym dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

(czytaj więcej)

Oblicza przyrody i szlaki wodne

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy wzorem lat ubiegłych zorganizowało konkursy ekologiczne o charakterze edukacyjnym. Działanie to, ma na celu zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie ochrony przyrody.

(czytaj więcej)