Dziś mamy 16 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

Aktualności

10 czerwca 2024 0

X Edycja Biegów Ulicznych. Biegi dzieci i młodzieży

Weekend był wyjątkowy dla wszystkich miłośników sportu, ponieważ odbyła się #dziesiąta edycja biegów ulicznych im. Antoniego Nawrockiego w Solcu Kujawskim.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2024 0

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Sprawdź szczegóły

W niedzielę 9 czerwca br. mieszkańcy powiatu bydgoskiego, tak jak pozostali wyborcy #w kraju, oddali swój głos w wyborach do Europarlamentu. Frekwencja w powiecie bydgoskim wyniosła 39,25%.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2024 0

Działania "Prędkość". Drogi powiatu bydgoskiego

Bydgoscy policjanci dołączyli do ogólnopolskich działań „Prędkość”. Funkcjonariusze główną#uwagę zwracali na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, ale nie tylko. Reagowali na wszystkie wykroczenia i nieprawidłowości, które mają wpływ na bezpieczeństwo użytkowników dróg.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2024 0

Trójbój Lekkoatletyczny. Mistrzostwa Powiatu Igrzysk Dzieci

W piątek tj. 7 czerwca br. na stadionie lekkoatletycznym w Białych Błotach odbyły się# Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego Igrzysk Dzieci w 3-boju lekkoatletycznym Na zawody zjechali zawodnicy ze szkół z terenu Powiatu Bydgoskiego, którzy uzyskali bardzo wartościowe rezultaty.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2024 0

Papierosy bez akcyzy. Przejęte w chemii gospodarczej

Kilkanaście rygli papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli dzielnicowi z# bydgoskiego Śródmieścia. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali 63-latka, który odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego, gdyż swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 4 tysięcy złotych. Punktem wyjścia w tej sprawie były ustalenia dzielnicowego starszego aspiranta Łukasza Szmajdy, o którym pisaliśmy już niejednokrotnie.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2024 0

Ćwiczenia służb państwowych. Szkolenie Wojsk Obrony Terytorialnej

W Bydgoszczy odbyło się szkolenie przedstawicieli centrów zarządzania kryzysowego, #służb państwowych oraz Wojsk Obrony Terytorialnej. W dniach 04-06.06.r. 8. Kujawsko - Pomorska Brygady Obrony Terytorialnej realizowała ćwiczenia z wykorzystaniem Wielośrodowiskowego Zautomatyzowanego Systemu Zarządzania Kryzysowego SZK JAŚMIN.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2024 0

Policjanci z harcerzami. Lekcja o bezpieczeństwie

Policyjni profilaktycy oraz dzielnicowi z bydgoskiego Fordonu spotkali się z harcerzami #podczas biwaku zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka. Była to doskonała okazja do rozmowy na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku oraz korzystania z internetu.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2024 0

Świadków prosimy o kontakt. Zdarzenia drogowe

Świadków prosimy o kontakt z funkcjonariuszami Komisariatu Policji Bydgoszcz# - Śródmieście osobisty przy ulicy Poniatowskiego 5 lub telefoniczny pod numerami (47) 751 11 40 lub całodobowo (47) 751 11 50 w sprawie zdarzenia, które miało miejsce:

(czytaj więcej)
05 czerwca 2024 0

Wizyta u Starosty. Powodem obchody 100-lecia klubu

Dzisiaj odwiedzili nas wyjątkowi goście – przedstawiciele Klubu Sportowego Unia Solec# Kujawski, którzy przekazali Staroście Bydgoskiemu Piotr Kozłowski zaproszenie na obchody Jubileuszu 100-lecia Klubu.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2024 0

4 czerwca - Dzień Demokracji. 35-lecie wolnych wyborów

35 lat temu odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory. Pamiętajmy o odwadze# i determinacji tych, którzy walczyli o naszą wolność. Niech ten dzień przypomina nam także o sile jedności i demokracji.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2024 0

Obowiązek wprowadzenia standardów. Ochrona małoletnich

Przypominamy o obowiązku wprowadzenia standardów ochrony małoletnich do #15 sierpnia br.!

(czytaj więcej)
04 czerwca 2024 0

Wyścig Rowerowy dla dzieci i młodzieży. Rywalizacja z atrakcjami

2 czerwca 2024 r. w Solcu Kujawskim odbyła się szósta edycja Wyścigu Rowerowego #dla dzieci i młodzieży, której organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Top” Solec Kujawski.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2024 0

Bezpieczne Juwenalia. Dwa dni czuwania policji

Bydgoscy policjanci przez dwa dni czuwali nad bezpieczeństwem studentów podczas #tegorocznych juwenali. Dla zebranych w weekend około 9 tysięcy osób impreza przebiegła spokojnie.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2024 0

Posiedzenie plenarne WRDS. Starosta reprezentantem powiatu

W poniedziałek dnia 3 czerwca br. w Fojutowie odbyło się wyjazdowe posiedzenie plenarne# Kujawsko - Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2024 0

Drogi Powiatu Bydgoskiego. "Trzeźwy kierujący"

Policjanci z wydziału ruchu drogowego bydgoskiej komendy miejskiej i podległych #komisariatów skontrolowali 2468 kierujących.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2024 0

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Niedziela - 9 czerwca

W najbliższą niedzielę (09.06.2024r.) odbędą się Wybory #do Europarlamentu.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2024 0

Pomagać nie tylko w mundurze. Dewiza dawcy - policjanta

Ubiegły wtorek (28.05.2024r.) stał się szczególnym dniem dla policjanta z Ogniwa# Patrolowo - Interwencyjnego Komisariatu Policji Bydgoszcz – Fordon, który został dawcą szpiku kostnego.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2024 0

Festyn w Urzędzie Wojewódzkim. Dzień Dziecka z policjantami

Kujawsko - Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy zorganizował festyn, do udziału w#którym, zostali zaproszeni policjanci. Atrakcje przygotowane przez mundurowych cieszyły się dużym zainteresowaniem.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2024 0

Podsumowanie długiego weekendu. Drogi powiatu

Bydgoscy policjanci podsumowali pięciodniowy, długi weekend na drogach miasta oraz# powiatu. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Ich głównym zadaniem była kontrola prędkości, jak również sprawdzanie trzeźwości kierujących. Mundurowi odnotowali 2 wypadki drogowe, w których ucierpiały dwie osoby, 67 kolizji oraz wyeliminowali 16 kierujących pod wpływem alkoholu.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2024 0

Wybory do Europarlamentu. Nagrody od samorządu

9 czerwca odbędą się wybory do Europarlamentu. Marszałek Województwa Kujawsko #- Pomorskiego Piotr Całbecki ogłosił kampanię profrekwencyjną samorządu województwa z nagrodami dla samorządów miejskich i gminnych oraz kół gospodyń wiejskich, formacji ochotniczej straży i sołectw w całym regionie.

(czytaj więcej)