Dziś mamy 17 października 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

Aktualności

14 października 2021 0

3 tys. chorych na koronawirusa. Nowe informacje o COVID-19

14 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 3000 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 60 osób. Z czego 46 osób miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Gala Olimpijska Tokio 2020. Polscy medaliści olimpijscy nagrodzeni

W Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbyła się uroczysta Gala #Olimpijska podsumowująca Igrzyska XXXII Olimpiady Tokio 2020. Polski Komitet Olimpijski wraz ze swoimi Sponsorami oraz Partnerami uhonorował dokonania polskich olimpijczyków w Japonii, skąd przywieźli oni 14 medali (4 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych) – najwięcej w XXI wieku.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Bez ważnej legitymacji nie można korzystać z ulgi. Musisz o tym pamiętać

Tylko do 14 października 2021 r. studenci i doktoranci w# trakcie podróży pociągiem mogą posługiwać się legitymacjami, które ostatnie potwierdzenie ważności mają z semestru zimowego 2019/2020. Aby móc dalej podróżować transportem zbiorowym na podstawie ulgi studenckiej, konieczne będzie wcześniejsze uzyskanie na legitymacji hologramu potwierdzającego status studenta lub doktoranta w danym semestrze bieżącego roku akademickiego.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Podatki, o których mogłeś nie słyszeć. Jak nie narobić sobie długów z niewiedzy?

O tym, że nie warto „zadzierać” z Urzędem Skarbowym chyba nikogo nie# trzeba przekonywać. Ale Ty śpisz spokojnie, bo regularnie i rzetelnie składasz deklaracje podatkowe, a potem dbasz, by w terminie uiścić ewentualną niedopłatę podatku. Tymczasem są takie podatki, o których możesz nawet nie wiedzieć, że dotyczą także Ciebie! Właśnie wyprawiłeś przyjęcie weselne i goście obdarowali Cię gotówką? Możliwe, że nawet 20% tej kwoty powinno powędrować do fiskusa. Kupiłeś używany samochód? Jeśli w ciągu dwóch tygodni nie odprowadzisz podatku, stajesz się podejrzany o popełnienie przestępstwa albo wykroczenia skarbowego, za co grozi kara w wysokości od 1/10 do dwudziestokrotności minimalnego wynagrodzenia, czyli w bieżącym roku od 280 zł do 56 tys. zł! Gdy nie wywiążesz się z podatkowych obowiązków, dodatkowo rośnie dług z powodu naliczanych odsetek. Konsekwencje powstania zaległości są więc niebagatelne, tymczasem wiele osób nawet nie jest świadomych, że takie zaległości posiada. Tego rodzaju zobowiązania, kiedy nagle zostaną ujawnione, są ogromnym ciosem, którego nasz budżet może nie udźwignąć, a to już prosta droga do utraty płynności finansowej i uwikłania się w długi. Przeczytaj, co warto wiedzieć o kilku mniej popularnych podatkach, aby uniknąć „przypadkowego” zadłużenia w Urzędzie Skarbowym.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Uczelnie, otwórzcie się dla studentów! Nauka zdalna może budzić niepokój

– Apelujemy do wyższych uczelni, aby w# tym roku akademickim wszystkie otwarły się na nauczanie stacjonarne – mówiła wiceminister Barbara Socha podczas briefingu prasowego.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Ślubowanie, awanse i wyróżnienia policjantów. Uroczystości w KWP

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się uroczyste #ślubowanie przyjętych do służby policjantów. W szeregi kujawsko-pomorskiej policji wstąpiło trzydziestu ośmiu funkcjonariuszy. Wręczono także „Kryształowe Serca” oraz powitano w gronie oficerów policjantów, którzy w ostatnim czasie otrzymali awans na stopień „podkomisarza policji”.

(czytaj więcej)
13 października 2021 0

Samochodem osobowym w słup. Wezwano służby ratunkowe

We wtorek, 12 października w godzinach popołudniowych, na# drodze krajowej nr 25 w okolicy miejscowości Brzoza kierowca samochodu osobowego zjechał z drogi i uderzył w słup telekomunikacyjny.

(czytaj więcej)
13 października 2021 0

Kostek potrzebuje pomocy! Rodzice proszą o wsparcie finansowe

Rodzice zwracają się z prośbą o wsparcie na# rehabilitację ich synka. Chłopiec cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, z niedowładem kończyn górnych jak i dolnych.

(czytaj więcej)
13 października 2021 0

Dzienny raport o koronawirusie. Odnotowujemy coraz więcej zakażeń

13 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 2640 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 40 osób. Z czego 34 osoby miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
13 października 2021 0

Według niemal trzech czwartych Polaków zwiększyło się ryzyko wyłudzenia danych

95% Polaków na co dzień funkcjonuje w# przestrzeni online. Od momentu wybuchu pandemii wzrosła częstotliwość zaglądania do Internetu z powodu zdalnej pracy zawodowej oraz nauki. Nawet nasze relacje prywatne i inne interakcje społeczne niemal powszechnie odbywają się przy pomocy komputera, tabletu lub smartfonu. Warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Dla wielu rozwiązaniem może być np. automatyczna ochrona przed wyłudzeniem, jaką jest usługa Alerty BIK.

(czytaj więcej)
13 października 2021 0

Zderzenie osobówki z ciężarówką. Wezwano lotnicze pogotowie ratunkowe

We wtorek, 12 października, na drodze krajowej nr 5 w# miejscowości Włóki (gm. Dobrcz) doszło do groźnie wyglądającego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Na miejsce zdarzenia wezwano też lotnicze pogotowie ratunkowe.

(czytaj więcej)
13 października 2021 0

Wielka wygrana w EuroJackpot! Szczęściarz kupił los w regionie

8 października Fortuna zwróciła się w kierunku osoby, która zakupiła kupon w# Solcu Kujawskim, w Netto na ulicy Leśnej.

(czytaj więcej)
13 października 2021 0

Oszuści nie próżnują. Wykorzystują zaufanie sprzedających na portalach

Policjanci przestrzegają przed nową metodą oszustów. Udając# kupujących na portalach ogłoszeniowych, oferują zapłatę przez specjalny link, pod którym sprzedający mają podać dane ze swojej karty płatniczej. W ten sposób oszuści kradną pieniądze z konta zamiast wpłacić należność za zakupiony towar.

(czytaj więcej)
13 października 2021 0

Polak spożywa średnio prawie 10 litrów czystego alkoholu rocznie

„Nadużywanie alkoholu jako zagrożenie dla rodziny i# społeczeństwa. Diagnoza i przeciwdziałanie”, to temat konferencji z cyklu „O jakość i trwałość rodziny”, która odbyła się wczoraj w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
13 października 2021 0

To oni niosą nam pomoc na co dzień. Dzień Ratownictwa Medycznego

Dzisiaj przypada Dzień Ratownictwa Medycznego. To doskonała okazja, aby# podziękować ratownikom za ich ciężką pracę, jaką podejmują codziennie. Mimo wielu przeciwności.

(czytaj więcej)
13 października 2021 0

Obsługa komputera bez tajemnic. Szkolenia dla mieszkańców regionu

Mieszkańcy regionu między 25. a 67. rokiem życia mogą skorzystać z# bogatej oferty certyfikowanych szkoleń komputerowych. Wystarczy chęć podnoszenia swoich kwalifikacji oraz przynależność do przynajmniej jednej z trzech grup: osób z wykształceniem najwyżej średnim, osób z niepełnosprawnością lub osób powyżej 50. roku życia.

(czytaj więcej)
13 października 2021 0

Otrzymałeś pomoc z ARiMR? Pamiętaj o dostarczeniu dokumentów

15 października to ważna data dla rolników, którzy# otrzymali pomoc z ARiMR na wpłatę zaległej części udziałów w spółdzielniach.

(czytaj więcej)
13 października 2021 0

Odwiedziny pacjentów w szpitalu. Potrzebujesz certyfikatu szczepienia?

Na czas pandemii – z uwagi na ryzyko zakażenia# koronawirusem – szpitale wprowadziły zakaz lub znacznie ograniczyły odwiedziny. Żeby wspomóc placówki medyczne i zminimalizować uciążliwość takich rozwiązań dla rodzin osób hospitalizowanych, Ministerstwo Zdrowia opracowało wskazówki dotyczące organizacji odwiedzin.

(czytaj więcej)
12 października 2021 0

Cztery miliony profili zaufanych od początku tego roku. Jesteś w tym gronie?

4 017 656 – dokładnie tylu Polaków założyło# profil zaufany (PZ) od początku tego roku. W sumie z PZ korzysta już 12 833 591 osób. Jesteś w tym gronie?

(czytaj więcej)
12 października 2021 0

Korzystniejsze zmiany dla dorabiających do renty socjalnej. Sprawdź!

Od 18 września 2021 r. do renty z tytułu niezdolności do pracy jest# uwzględniany również okres pobierania świadczenia pielęgnacyjnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego lub zasiłku dla opiekuna, za który nie było obowiązku opłacania składki na ubezpieczenia emerytalno-rentowe. Znaczące zmiany, które wejdą w życie od stycznia 2022 r. będą miały również związek z dorabiającymi do renty socjalnej.

(czytaj więcej)