Dziś mamy 17 października 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

Na sygnale

16 października 2021 0

Czołowe zderzenie osobówek. Dwie osoby przetransportowano do szpitala

Zderzenie czołowe dwóch samochodów osobowych na DK25. Na miejsce wezwano wszystkie służby.

(czytaj więcej)
15 października 2021 0

Zapłonęła komora silnika. Szybkie działania zapobiegły nieszczęściu

Dziś po godzinie 10:50 jednostka OSP# Solec Kujawski została zadysponowana na 288 kilometr drogi krajowej nr 10, gdzie doszło do awarii i zapalenia się instalacji paliwowej w samochodzie ciężarowym.

(czytaj więcej)
15 października 2021 0

Pożar nieużytków. Na miejscu dwa zastępy straży pożarnej i policja

Wczoraj, 14 października w gminie# Nowa Wieś Wielka, w Brzozie doszło do pożaru pustostanu, w którym często nocują bezdomni. Na miejsce zdarzenia przybył zastęp z OSP Brzoza i zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
15 października 2021 0

Zderzenie z ciężarówką. Kierowca fiata zmarł na miejscu

Bydgoscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło# dzisiaj (15.10.2021) na drodze wojewódzkiej nr 551 w miejscowości Dąbrowa Chełmińska. Kierujący fiatem ducato zderzył się z pojazdem ciężarowym wyjeżdżającym z lasu. 62-letni kierowca fiata poniósł śmierć na miejscu.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Pożar suszarni do zbóż. Wstępnie oszacowano już straty

13 października ogniem zajęła się suszarnia do zbóż w# miejscowości Pauliny, w gminie Dobrcz. Wezwano pięć zastępów straży pożarnej.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Policja zabezpieczyła narkotyki. Ich 17-letni właściciel usłyszał zarzuty

Policjanci z komisariatu na bydgoskich Wyżynach zatrzymali# 17-latka, który w mieszkaniu miał znaczną ilość marihuany i metaamfetaminy, co potwierdziły przeprowadzone wstępne badania narkotesterem. Nastolatek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Ale nie tylko. Policjanci udowodnili mu również handel nimi. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Ukradł torebkę z zaparkowanego audi. Policjanci proszą o pomoc

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście zwracają się z# prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach oraz filmie. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobie mogącej mieć związek z przestępstwem, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
13 października 2021 0

Samochodem osobowym w słup. Wezwano służby ratunkowe

We wtorek, 12 października w godzinach popołudniowych, na# drodze krajowej nr 25 w okolicy miejscowości Brzoza kierowca samochodu osobowego zjechał z drogi i uderzył w słup telekomunikacyjny.

(czytaj więcej)
13 października 2021 0

Zderzenie osobówki z ciężarówką. Wezwano lotnicze pogotowie ratunkowe

We wtorek, 12 października, na drodze krajowej nr 5 w# miejscowości Włóki (gm. Dobrcz) doszło do groźnie wyglądającego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Na miejsce zdarzenia wezwano też lotnicze pogotowie ratunkowe.

(czytaj więcej)
13 października 2021 0

Oszuści nie próżnują. Wykorzystują zaufanie sprzedających na portalach

Policjanci przestrzegają przed nową metodą oszustów. Udając# kupujących na portalach ogłoszeniowych, oferują zapłatę przez specjalny link, pod którym sprzedający mają podać dane ze swojej karty płatniczej. W ten sposób oszuści kradną pieniądze z konta zamiast wpłacić należność za zakupiony towar.

(czytaj więcej)
12 października 2021 0

Fałszował wskazania tachografu. Wpadł na drodze ekspresowej nr 5 (film)

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Bydgoszczy zatrzymali# kierowcę samochodu ciężarowego, który fałszował wskazania tachografu. To łamanie przepisów o transporcie drogowym i przykład nieuczciwej konkurencji.

(czytaj więcej)
12 października 2021 0

Syrena alarmowa w areszcie śledczym. Pojawiła się straż pożarna i policja

W Areszcie Śledczym w Bydgoszczy uruchomiono# syrenę alarmową, a po chwili w jednostce pojawiły się trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej. Przed jednostką stanął radiowóz Policji, który od zewnątrz zabezpieczał teren jednostki. Na szczęście w areszcie nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa, lecz rozpoczęły się zaplanowane ćwiczenia ochronne z udziałem Straży Pożarnej, Policji i funkcjonariuszy Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
12 października 2021 0

Zderzenie dwóch samochodów. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu

W minioną niedzielę doszło do śmiertelnego wypadku w# gminie Koronowo, a konkretnie w miejscowości Lucim na drodze krajowej nr 25. Nie żyje 18-letnia kobieta.

(czytaj więcej)
12 października 2021 0

Skontrolowano ponad 300 rowerzystów. Nie brakowało wykroczeń

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wczoraj na# terenie województwa wzmożone działania pn. "Rowerzyści", w których szczególną uwagę zwracali na niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są właśnie rowerzyści. W trosce o bezpieczeństwo cyklistów akcja ta prowadzona jest cyklicznie, bo to ta grupa, obok pieszych, jest najbardziej narażona na uszczerbek na zdrowiu czy nawet utratę życia podczas wypadku drogowego.

(czytaj więcej)
11 października 2021 0

Nieszczęśliwa wieczorna jazda. Zderzenie dwóch osobówek

Jazda po zmroku zaskoczyła kierowców w# Słupowie. Zderzyły się dwa samochody osobowe.

(czytaj więcej)
11 października 2021 0

Pracowity dzień dla strażaków. Dwa zgłoszenia w jednym mieście

W piątek 8 października jedna z jednostek OSP otrzymała dwa zgłoszenia dotyczące pożarów na terenie# Solca Kujawskiego.

(czytaj więcej)
11 października 2021 0

Kierowca audi odpowie za kilka przestępstw. Miał we krwi 1,6 promila alkoholu

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów# oraz pomimo cofniętych uprawnień do ich prowadzenia odpowie 45-letni kierowca audi A4 zatrzymany przez „wywiadowców” z bydgoskiej komendy.

(czytaj więcej)
11 października 2021 0

Rzekomy klient chciał ukraść hulajnogę. Odpowie za usiłowanie rozboju

Kryminalni z bydgoskiej komendy ustalili i zatrzymali# sprawcę usiłowania rozboju. 26-letni gdańszczanin pod pretekstem zakupu hulajnogi napadł na bydgoszczanina, psikając mu jednocześnie gazem pieprzowym w twarz. Dzięki zdecydowanej postawie pokrzywdzonego sprawca nie zdołał mu ukraść jednośladu. Napastnikowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
08 października 2021 0

Areszt dla 60-latka powiązanego z grupą oszustów. Oszukał 3 kobiety

Kryminalni z bydgoskiej komendy zatrzymali# „odbieraka”, czyli osobę powiązaną z szajką oszustów. 60-latek odbierał pieniądze oraz biżuterię od starszych bydgoszczanek, które nabrały się na oszustwo metodą na „policjanta”. Funkcjonariusze zatrzymali go tuż po zdarzeniu, gdy wymieniał pieniądze w kantorze. Policjanci odzyskali wszystkie pieniądze oraz biżuterię z dwóch dokonanych oszustw. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany.

(czytaj więcej)
08 października 2021 0

KAS zatrzymuje nielegalne towary. Na jednym targowisku znaleziono 163 szt.

Odzież z podrobionymi znakami towarowymi oraz nielegalny #tytoń i papierosy zatrzymali funkcjonariusze KAS na targowiskach w regionie.

(czytaj więcej)