Dziś mamy 4 grudnia 2021, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

03 grudnia 2021 0

Ponad 1,2 mld złotych trafi do kujawsko-pomorskich samorządów

Jednostki samorządu terytorialnego z województwa kujawsko-pomorskiego otrzymają# 1,26 mld złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2021 0

Podziękowania za współpracę na rzecz bezpieczeństwa. Wręczono statuetki

Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy insp. Witold Markiewicz spotkał się z# przedstawicielami instytucji oraz osobami prywatnymi zaangażowanymi w działalność profilaktyczną na rzecz bezpieczeństwa na terenie Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego, by podziękować im za dotychczasową współpracę.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2021 0

Zwiększa się liczba osób na kwarantannie. Dzienny raport COVID-19

3 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 26 965 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 470 osób zakażonych koronawirusem. Z czego 343 miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2021 0

Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Marszałek składa życzenia

Dziś (3 grudnia) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. To wydarzenie co roku jest# okazją do zwiększenia społecznej świadomości na temat ograniczeń, z jakimi muszą borykać się osoby z niepełnosprawnościami.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2021 0

Twoje dziecko ma między 5 a 11 lat? Już wkrótce będzie mogło się zaszczepić!

Badania potwierdziły, że szczepionki dla dzieci w wieku od# 5 do 11 lat są bezpieczne i skuteczne! Już wkrótce rodzice będą mogli rejestrować swoje dzieci na szczepienia. Obecnie można zapisać dzieci od 12 roku życia. Każde szczepienie to krok w stronę zwalczenia pandemii, a jednocześnie wyraz troski o bezpieczeństwo swoje i innych!

(czytaj więcej)
03 grudnia 2021 0

Wypełniając misję ponieśli najwyższą ofiarę. Druhowie upamiętnili stratę minutą ciszy

We wszystkich jednostkach ratowniczo-gaśniczych Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w# Bydgoszczy odbyły się zbiórki oddające hołd tragicznie zmarłym dzisiaj druhnie i druhowi z OSP Czernikowo.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2021 0

Tak oszukują na chorobowym w regionie. Nie obyło się bez donosów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podsumował wyniki kontroli# zwolnień lekarskich prowadzonych w pierwszych trzech kwartałach 2021 r. Kwota obniżonych i cofniętych świadczeń po kontroli zwolnień wyniosła ponad 148,8 mln zł, w kujawsko-pomorskim 6,5 mln zł.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2021 0

Ogólnopolski Program Profilaktyki Czerniaka. Szkoły się do niego dołączają

Szkoły, dla których organem prowadzącym jest Powiat Bydgoski, przystąpiły w roku szkolnym 2021/2022 do# realizacji największego w Polsce Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Czerniaka, którego organizatorem jest Studenckie Koło Naukowe ONKOMA przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie – Państwowym Instytucie Badawczym.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2021 0

Władze apelują by pomagać zwierzętom. W jaki sposób to robić?

Nadchodzi zima, a wraz z nią okres próby dla otaczającej nas przyrody. Jednocześnie jest to czas próby dla nas# ludzi, kiedy mamy okazję wykazania się empatią, tolerancją i chęcią niesienia bezinteresownej pomocy zwierzętom.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2021 0

20 przypadków śmiertelnych w kujawsko-pomorskim. Dzienny raport COVID-19

2 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 27 356 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa# w Polsce. Minionej doby zmarło 502 osób zakażonych wirusem COVID-19, z czego 331 osób miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2021 0

Nowy sprzęt dla strażaków z Bydgoszczy. Asortyment podniesie sprawność działań

29 listopada 2021 roku na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Bydgoszczy nastąpiło #przekazanie sprzętu od firmy Stena Recycling, która postanowiła wesprzeć tutejszą Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2021 0

Inspekcja gotowości plutonu specjalnego powodziowego. Ćwiczyli na jeziorze

W dniu 25 listopada 2021 roku przeprowadzono# inspekcję gotowości operacyjnej plutonu specjalnego powodziowego wojewódzkiego odwodu operacyjnego.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2021 0

Pół miliona złotych trafiło do emerytów i rencistów z naszego województwa

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wypłaty tzw.# czternastych emerytur. Na Kujawach i Pomorzu czternastkę otrzymało 425,5 tys. klientów ZUS. 83 proc. osób otrzymało pełną kwotę czternastki, czyli 1250,88 zł brutto. Łączna kwota wypłaconych czternastek w regionie wyniosła niemal pół miliona złotych, w kraju prawie 9 mld zł.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2021 0

Wyniki konkursu dla sołtysów województwa kujawsko-pomorskiego

Miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został Konkurs Wojewody Kujawsko-Pomorskiego dla# sołtysów sołectw województwa kujawsko-pomorskiego na najlepsze upamiętnienie w 2021 r. Narodowego Święta Niepodległości.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2021 0

Szpital tymczasowy w Ciechocinku ponownie uruchomiony

Od dziś w Ciechocinku ponownie działa# szpital tymczasowy. W budynku 22. Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo – Rehabilitacyjnego przygotowano w sumie 66 miejsc dla chorych z Covid-19.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2021 0

Andrzejki KGW oraz klubu seniora „Niezapominajka” w świetlicy

Z okazji obchodów Andrzejek, swoją własną imprezę z wróżbami zorganizowali seniorzy z# Klubu Seniora „Niezapominajka” oraz Koło Gospodyń Wiejskich.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2021 0

Coraz większa liczba śmierci w Polsce. Kolejny raport zakażeń COVID-19

1 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 29 064 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 570 osób zakażonych wirusem COVID-19, z czego 409 osób miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2021 0

Poszukiwane są nowe sposoby usprawnienia regionalnej służby zdrowia

Pandemia wpłynęła na dynamiczny rozwój w sektorze medycznym i# e-gospodarce. We wtorek (30 listopada) w Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego odbyła się konferencja ,,Sztuczna inteligencja w medycynie”. Spotkanie otworzył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

(czytaj więcej)
30 listopada 2021 0

Ponad pół tysiąca zgonów. Dzienne statystyki o COVID-19

30 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 19 074 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 526 osób zakażonych wirusem COVID-19, z czego 376 osób miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
30 listopada 2021 0

Nowe zasady kwarantanny dla podróżujących. Zmienione limity osób

W ostatnim czasie odnotowujemy wysokie wskaźniki dziennych zachorowań na# COVID-19. Oprócz tego na świecie pojawiła się nowa groźna mutacja koronawirusa. Dlatego od 30 listopada do 13 grudnia wprowadzamy zakaz lotów z krajów szczególnego ryzyka – Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA, Zimbabwe. Dodatkowo osoby wracające z tych krajów będą musiały odbyć 14-dniową kwarantannę. Wydłużona kwarantanna będzie dotyczyła również osób wracających z krajów non-Schengen. W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo od 1 grudnia zmienią się także limity osób m.in. w restauracjach, obiektach sportowych, hotelach czy kościołach.

(czytaj więcej)