Dziś mamy 16 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

14 czerwca 2024 0

Światowy Dzień Krwiodawstwa. Obchodzimy - 14 czerwca

Krwi nie da się wyprodukować. Uzyskać ją można tylko dzięki dawcom. Stąd tak ważne #jest, by jak najwięcej osób decydowało się na oddanie krwi i tym samym pomagało potrzebującym.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 0

Grupy Ratownictwa Wysokościowego. Zawody Ogólnopolskie

W dniu 8 czerwca br. w Bydgoskim Centrum Targowo - Wystawienniczym odbyły# się Ogólnopolskie Zawody Grup Ratownictwa Wysokościowego.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 0

Laureaci Nagród Marszałka. Wyróżnione osoby z powiatu

W dniu wczorajszym (12 czerwca) odbyła się uroczysta gala Nagród Marszałka# Województwa Kujawsko - Pomorskiego, podczas której zostały wyróżnione osoby z terenu powiatu bydgoskiego.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 0

Smutna informacja. Nie żyje ks. kanonik Tadeusz Zabłocki

Dzisiaj (13 czerwca) dotarła do nas bardzo smutna informacja o śmierci ks. kanonika# Tadeusza Zabłockiego, wieloletniego proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, Honorowego Obywatela Solca Kujawskiego.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 0

Powołanie Zastępcy Komendanta PSP. Gościem Wojewoda

Wojewoda Kujawsko - Pomorski Michał Sztybel uczestniczył w uroczystości związanej z #przejęciem obowiązków służbowych i powołanie na stanowisko Zastępcy Komendanta PSP Bydgoszczy - Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza nr 1.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 0

Narada premiera Donalda Tuska. Tematem - granice

Dzisiaj w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się narada Premiera Donalda #Tuska z wojewodami i szefami służb mundurowych, w którym udział brał Wojewoda Kujawsko - Pomorski Michał Sztybel.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 0

Wręczenie powołań medycznych. Uroczystość w Urzędzie

W Kujawsko - Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia #powołań konsultantów wojewódzkich z określonych dziedzin medycyny.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 0

"Łatwo Pomagać". Festyn Charytatywny w Koronowie

Stowarzyszenie „Łatwo Pomagać” na terenie Pieczysk zorganizowało piknik charytatywny, #którego celem było zebranie funduszy na wsparcie małych pacjentów onkologii i hematologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. A. Jurasza i Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy. Nie mogło zabraknąć na nim koronowskich policjantów.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2024 0

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Sprawdź szczegóły

W niedzielę 9 czerwca br. mieszkańcy powiatu bydgoskiego, tak jak pozostali wyborcy #w kraju, oddali swój głos w wyborach do Europarlamentu. Frekwencja w powiecie bydgoskim wyniosła 39,25%.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2024 0

Ćwiczenia służb państwowych. Szkolenie Wojsk Obrony Terytorialnej

W Bydgoszczy odbyło się szkolenie przedstawicieli centrów zarządzania kryzysowego, #służb państwowych oraz Wojsk Obrony Terytorialnej. W dniach 04-06.06.r. 8. Kujawsko - Pomorska Brygady Obrony Terytorialnej realizowała ćwiczenia z wykorzystaniem Wielośrodowiskowego Zautomatyzowanego Systemu Zarządzania Kryzysowego SZK JAŚMIN.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2024 0

Wizyta u Starosty. Powodem obchody 100-lecia klubu

Dzisiaj odwiedzili nas wyjątkowi goście – przedstawiciele Klubu Sportowego Unia Solec# Kujawski, którzy przekazali Staroście Bydgoskiemu Piotr Kozłowski zaproszenie na obchody Jubileuszu 100-lecia Klubu.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2024 0

4 czerwca - Dzień Demokracji. 35-lecie wolnych wyborów

35 lat temu odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory. Pamiętajmy o odwadze# i determinacji tych, którzy walczyli o naszą wolność. Niech ten dzień przypomina nam także o sile jedności i demokracji.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2024 0

Obowiązek wprowadzenia standardów. Ochrona małoletnich

Przypominamy o obowiązku wprowadzenia standardów ochrony małoletnich do #15 sierpnia br.!

(czytaj więcej)
04 czerwca 2024 0

Bezpieczne Juwenalia. Dwa dni czuwania policji

Bydgoscy policjanci przez dwa dni czuwali nad bezpieczeństwem studentów podczas #tegorocznych juwenali. Dla zebranych w weekend około 9 tysięcy osób impreza przebiegła spokojnie.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2024 0

Posiedzenie plenarne WRDS. Starosta reprezentantem powiatu

W poniedziałek dnia 3 czerwca br. w Fojutowie odbyło się wyjazdowe posiedzenie plenarne# Kujawsko - Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2024 0

Pomagać nie tylko w mundurze. Dewiza dawcy - policjanta

Ubiegły wtorek (28.05.2024r.) stał się szczególnym dniem dla policjanta z Ogniwa# Patrolowo - Interwencyjnego Komisariatu Policji Bydgoszcz – Fordon, który został dawcą szpiku kostnego.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2024 0

Wybory do Europarlamentu. Nagrody od samorządu

9 czerwca odbędą się wybory do Europarlamentu. Marszałek Województwa Kujawsko #- Pomorskiego Piotr Całbecki ogłosił kampanię profrekwencyjną samorządu województwa z nagrodami dla samorządów miejskich i gminnych oraz kół gospodyń wiejskich, formacji ochotniczej straży i sołectw w całym regionie.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2024 0

Spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich. Integracja 4 gmin

W piątek tj. 28 maja br. w Świetlicy Wiejskiej w Prądocinie Starostwo Powiatowe w# Bydgoszczy zorganizowało spotkanie wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu bydgoskiego.

(czytaj więcej)
29 maja 2024 0

Dzień Działacza Kultury. Spotkanie z Burmistrzem

Piękne święto wszystkich dbających o nasze kulturalne #życie.

(czytaj więcej)
29 maja 2024 0

Dopłaty do materiału siewnego. Rusza nabór wniosków

Od 25 maja do 10 lipca 2024 r. można ubiegać się o dopłaty z tytułu zużytego materiału# siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany lub ekologicznego materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany. Wsparcie ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

(czytaj więcej)