Dziś mamy 31 stycznia 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

Fakty

25 stycznia 2023 0

Ostatnia umowa na S10 Bydgoszcz - Toruń. Inwestycja za niemal 340 mln zł

Podpisaliśmy czwartą umowę na projekt i budowę drogi ekspresowej #S10 z Bydgoszczy do Torunia. Chodzi o pozostały, 12-kilometrowy odcinek pomiędzy węzłem Toruń Zachód a węzłem Toruń Południe (A1). W toku przetargu wybraliśmy ofertę konsorcjum Rubau Polska (lider) i Poltores (partner). Wartość umowy to niemal 340 mln zł.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2023 0

Zmiany kadrowe w komendach. Czas pożegnań i podziękowań

W dniu 19.01.2023 r. po ponad 30 latach służby przyszedł# czas na pożegnanie z policyjnym mundurem. Pełniący obowiązki I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Mariusz Sobiecki odszedł wczoraj na zasłużoną emeryturę. Podziękowania złożył mu Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy oraz Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy. Była to też okazja do powierzenia obowiązków jego następcy oraz powołania na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy. W ostatnich dniach nastąpiły również zmiany na stanowiskach kierowniczych w trzech komisariatach podległych Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2023 0

Zadbali o miejski stadion. W ramach kształtowania postaw prospołecznych

Osadzeni z Zakładu Karnego w Koronowie# pod okiem funkcjonariusza Służby Więziennej w ramach kształtowania postaw prospołecznych wykonywali prace porządkowe przy stadionie miejskim w Koronowie.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Drugi etap zakończony. Konserwacja ołtarza głównego w kościele

Zakończono II etap konserwacji ołtarza głównego w kościele# pw. Matki Bożej Królowej Polski we Włókach.

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 0

Zakończenie ważnej inwestycji. Osuwisko zabezpieczone, ul. Tucholska otwarta

23 listopada 2022r. w Koronowie wojewoda# Mikołaj Bogdanowicz wziął udział w uroczystym otwarciu inwestycji dotyczącej zabezpieczenia osuwiska przy ul. Tucholskiej. Zadanie o wartości 14 mln zł zostało niemal w całości dofinansowane z rezerwy celowej budżetu państwa.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Gala Okręgowej Inspekcji Pracy w Urzędzie Wojewódzkim

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wziął 9 listopada udział w# gali podsumowującej konkursy i programy prewencyjne Państwowej Inspekcji Pracy w 2022 roku.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

370 tys. zł za naukę pływania. Dzieci z 60 gmin na tym korzystają

Ponad 5,5 tysiąca dzieci w naszym regionie ma szansę nauczyć się #pływać dzięki lekcjom realizowanym w ramach marszałkowskiego programu Umiem Pływać. W tym roku dofinansowanie samorządu województwa na ten cel wyniosło 370 tysięcy złotych.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Przekazano życzenia dla terapeutów. Świętowano Dzień Terapii Zajęciowej

Sylwia Rutkowska, Barbara Olkiewicz – terapeuci ze# Środowiskowego Domu Samopomocy, Izabela Górska i Anna Fałek – z Warsztatu Terapii Zajęciowej otrzymały listy gratulacyjne i upominki z okazji Dnia Terapii Zajęciowej wręczone przez kierownictwo urzędu podczas spotkania w ratuszu.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Ustalono zakres obowiązków dla dyrektorów. Jak one wyglądają?

Dla dyrektorów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim oraz# Soleckiego Centrum Kultury zakres obowiązków służbowych ustalił solecki samorząd. Dla pracowników tych instytucji – ich dyrektorzy.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Zbliżają się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej. Kiedy się odbędą?

Na niedzielę 4 grudnia 2022 r. wyznaczono termin wyborów uzupełniających do# Rady Miejskiej w Solcu Kujawskim.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Obchody 40. rocznicy utworzenia Wojskowych Obozów Internowania

„Władze komunistyczne zgotowały dla# internowanych warunki przywodzące na myśl sowieckie łagry. W czasie ostrej zimy zatrzymani działacze musieli spać w starych, nieogrzewanych namiotach. Wielu z nich zapłaciło za to utratą zdrowia. Upamiętnienie ofiar komunistycznego terroru jest obowiązkiem niepodległej Polski” – mówił w Bydgoszczy podczas ogólnopolskich obchodów upamiętniających 40. rocznicę powstania Wojskowych Obozów Internowania wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

(czytaj więcej)
03 listopada 2022 0

Postawiono drewnianą wiatę. Na miejscu bawiło się ŚDS

Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych wspólnie ze# Środowiskowym Domem Samopomocy realizując program profilaktyczny „Przyjazny Zakątek” wspierało osoby uczestniczące w projekcie w adaptacji do środowiska społecznego, w podnoszeniu motywacji do pokonywania trudności oraz podnoszeniu poczucia własnej wartości. Działania sprzyjające zdrowemu stylowi życia zarówno w sferze fizycznej i psychicznej oraz przeciwdziałające zachowaniom ryzykownym prowadzone były w atmosferze bezpieczeństwa poprzez obcowanie z naturą oraz przyjaznymi osobami. Zwieńczeniem podjętych działań było spotkanie uczestników ŚDS, ich rodzin, opiekunów i przyjaciół oraz członków Stowarzyszenia „Delfin”.

(czytaj więcej)
03 listopada 2022 0

Lesnicy zapalili znicze. Upamiętnili pamięć o zmarłych

1 listopada to ważny dzień zadumy, refleksji oraz przygotowań do# dnia Wszystkich Świętych. W tym dniu wspominamy wszystkich, którzy żyli przed nami, naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty oraz zapalając znicze.

(czytaj więcej)
02 listopada 2022 0

Wiesława Majecher-Karwowska laureatką tytułu „Patron bezpiecznych dróg 2022”

Inz. Wiesława Majcher-Karwowska z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w# Bydgoszczy została laureatką tytułu honorowego „Patron Bezpiecznych Dróg 2022”. Na co dzień nasza Koleżanka realizuje zadania, związane m.in. z opiniowaniem projektów zmian stałych i czasowych organizacji ruchu na drogach wojewódzkich, krajowych i autostradach, przebiegających przez nasze województwo. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(czytaj więcej)
28 października 2022 0

Na akcji sadzenia lasów. Pojechali do Solca

Na zaproszenie Nadleśnictwa Solec# Kujawski Pana Ireneusza Jałoza, stali bywalcy Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Wsi Wielkiej mieli zaszczyt brać udział w dobrym przedsięwzięciu #sadzimy.

(czytaj więcej)
27 października 2022 0

Odnowiono polichromę na sklepieniu kościoła. Sufit odzyskał dawny blask

Zakończyły się tegoroczne prace konserwatorskie i# restauratorskie polichromii znajdujących się na sklepieniu nawy kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Dąbrowie Chełmińskiej.

(czytaj więcej)
27 października 2022 0

Straż otrzymała końcówki do rozpieracza. Zaprojektował je strażak z jednostki

25 października dzięki sympatykom naszej jednostki wzbogaciliśmy się o końcówki do# rozpieracza ramieniowego. Będą one służyły między innymi do wywarzania drzwi oraz ratownictwa technicznego.

(czytaj więcej)
27 października 2022 0

Drzwi otwarte w OSP Solec Kujawski. Strażacy przygotowali dużo atrakcji

Drzwi otwarte w OSP Solec Kujawski już są za# nami. Pomimo deszczu i chłodu pod remizę strażaków przyjechało dużo osób, by razem świętować zwycięstwo soleckich strażaków w konkursie Harnasia.

(czytaj więcej)
27 października 2022 0

Strażacy pokończyli kursy. Sprawdzili się w symulacji pożarów

23 października na terenie Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w# Bydgoszczy odbył się egzamin kończący Szkolenie Podstawowe Strażaków Ratowników OSP organizowany przez Komendę Miejską PSP w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
21 października 2022 0

Przyznano nagrody nauczycielom. Kto został wyróżniony?

Co roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz przyznaje# wyróżniającym się nauczycielom nagrody.

(czytaj więcej)