Dziś mamy 22 maja 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

21 maja 2022 0

Kontrole kompostowników. Kto może się ich spodziewać?

Wydział Utrzymania Miasta informuje, że od# maja 2022 roku rozpocznie się kontrola kompostowników przydomowych u właścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych, którzy skorzystali z częściowego zwolnienia z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, celem weryfikacji faktycznego posiadania kompostownika i kompostowania w nim bioodpadów.

(czytaj więcej)
21 maja 2022 0

Bohaterska postawa funkcjonariusza. W porę zareagował, gdy zobaczył dym

Płk Andrzej Gniot, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w# Bydgoszczy wręczył odznakę „Semper Paratus” nadaną przez gen. Jacka Kitlińskiego, Dyrektora Generalnego Służby Więziennej kpr. Jakubowi Chojnowskiemu, funkcjonariuszowi Zakładu Karnego w Koronowie.

(czytaj więcej)
20 maja 2022 0

Ponad 1,67 mld zł trafiło do rodzin w ramach rodzinnego kapitału opiekuńczego

Rodzinny kapitał opiekuńczy to ważne wsparcie dla# rodzin z małymi dziećmi. Do tej pory przyznano blisko 482 tys. takich świadczeń, a do rodzin trafiło już ponad 1,67 mld zł.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 0

Wojewódzkie obchody święta strażaków. Wręczono medale i odznaczenia

Dziś (19 maja) w amfiteatrze nad# jeziorem Zamkowym w Wąbrzeźnie odbywały się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystości samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Zbigniew Sosnowski. W programie spotkania uroczysty apel, wręczenie medali i odznaczeń oraz pokaz sprzętu strażackiego.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 0

Razem przez świat. Wielkie święto po 2 latach przerwy

We wtorek, 18 maja, odbył się w Mroczy XIII Wojewódzki Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Obecni byli przedstawiciele powiatu bydgoskiego.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 0

Rządowe wsparcie dla ratowników wodnych z regionu

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podpisał dzisiaj umowy z #przedstawicielami dziewięciu podmiotów uprawnionych do wykonywania ratownictwa wodnego. Wsparcie finansowe poprawi bezpieczeństwo na kąpieliskach.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 0

Nowe domki dla owadów. Wykonali je uczniowie podstawówki

Szkoła Podstawowa nr 4 z Solca Kujawskiego w# ramach współpracy przekazała do Nadleśnictwa Solec Kujawski domki dla owadów – 20 szt.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 0

Kto ma pierwszeństwo na ulicy Prostej? Mieszkańcy pytają, a urząd wyjaśnia

W odpowiedzi na pytania mieszkańców Urząd Miejski w# Solcu Kujawskim przypomina o obowiązujących zasadach ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 0

W przyszłym tygodniu egzamin ósmoklasisty. Niewiele czasu na powtórki

W przyszłym tygodniu absolwenci szkół podstawowych w# całej Polsce rozpoczną egzaminacyjny maraton. Potrwa on trzy dni.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 0

Szkolenia dla ratowników w regionie. Kto może wziąć udział w kursie?

Trwają przygotowania do sezonu letniego i# szkolenie nowej kadry. Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego czekają na mieszkańców regionu, którzy chcą wziąć udział w kursach zawodowych dla ratowników, sterników motorowodnych lub płetwonurków i uzyskać certyfikat kwalifikowanej pierwszej pomocy. Projekt zyskał 3,5 miliona złotych wsparcia ze środków unijnych w ramach marszałkowskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Ruszają kolejne nabory.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

O ile wzrosną stawki za śmieci? Propozycja to 38 zł i 144 zł za osobę!

O 10 zł od osoby może wzrosnąć stawka za odbiór odpadów segregowanych od mieszkańca gminy Solec Kujawski. Rada Miejska w najbliższy piątek będzie obradować m.in. na ten temat.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

W Polsce zniesiono stan epidemii. Obowiązywał od marca 2020 roku

Dziś, 16 maja weszło w życie rozporządzenie, które# zmienia stan epidemii na stan zagrożenia epidemicznego.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

Lokalne przysmaki na nasze stoły. Wracamy do sprzedaży

Domowe drożdżówki z lokalnymi dodatkami i# sery podpuszczkowe z rodzinnego gospodarstwa – to nowości, które pojawią się już od przyszłego poniedziałku (23 maja) w sklepie internetowym Lokalna Żywność. W ofercie także swojskie wędliny, przetwory owocowe i warzywne oraz miody. Okienko zakupowe będzie otwarte od 23 do 30 maja. Odbiór 2 czerwca w trzech toruńskich lokalizacjach.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

Lato na Wsi. Słoneczny drugi dzień targów w Minikowie

Ponad 300 wystawców – najlepsi ogrodnicy, pyszne kulinaria, twórczość ludowa, stare ciągniki i wozy strażackie oraz zwierzaki to wszystko czekało na odwiedzających Minikowo.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

Więcej zajęć dla Ukraińców w e-Szkole. Początek codziennie o godzinie 10.20

Do 25 lekcji tygodniowo wzrosła oferta# Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej. Wśród zajęć dla ukraińskich dzieci i młodzieży m.in. matematyka, informatyka i geografia, a dla najmłodszych – edukacja wczesnoszkolna. Kontynuujemy także lekcje języka polskiego dla dorosłych. Początek codziennie o godzinie 10.20. Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, można do nich wracać także poza godzinami emisji.

(czytaj więcej)
14 maja 2022 0

Ponad 300 wystawców. Targi w Minikowie przyciągnęły tłumy

Rozpoczęły się targi Lato na Wsi – Święto Smaku i# Tradycji. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło wiele osób z różnych zakątków Polski.

(czytaj więcej)
14 maja 2022 0

Jest porozumienie w Polregio. 16 maja nie będzie strajku

W późnych godzinach wieczornych 13 maja w# siedzibie spółki podpisane zostało porozumienie między Związkami Zawodowymi a Zarządem Polregio, dotyczące wdrożenia podwyżek dla pracowników. Porozumienie osiągnięto przy udziale mediatora – Pawła Borysa, prezesa zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

„Dziękuję wszystkim oddanym swojej pracy, wychowankom i nauczycielom”

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 dla# Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy, najstarsza w Polsce placówka kształcąca osoby z dysfunkcją wzroku, obchodzi w tym roku jubileusz 150 lat pracy. W programie obchodów znalazły się m.in. warsztaty i zajęcia w ramach Europejskiej Nocy Muzeów, konkursy i impreza plenerowa. Z ofertą edukacyjną ośrodka będzie można zapoznać się od poniedziałku (16 maja) podczas Drzwi Otwartych. Zapraszamy!

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Przedstawiciele podpisali list intencyjny dla bezpieczeństwa żywności

Marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Sosnowski oraz# główny inspektor ochrony roślin i nasiennictwa Andrzej Chodkowski podpisali w czwartek list intencyjny o współpracy w dziedzinie promocji zdrowia roślin i ochrony środowiska oraz badań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa żywnościowego i bezpieczeństwa żywności. 12 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin, proklamowany przez ONZ w celu budowy powszechnej świadomości o tym, że ochrona zdrowia roślin służy eliminowaniu głodu, zmniejszaniu ubóstwa i pobudzaniu rozwoju gospodarczego.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

50 lat już razem. Celebrowano złote gody w urzędzie stanu cywilnego

Cztery pary otrzymały medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Uroczyste wręczenie nastąpiło w ratuszu 10 maja. Na zdjęciu dostojni jubilaci w# towarzystwie członków rodzin oraz przedstawicieli soleckiego samorządu. Uhonorowane pary to: Krystyna i Ryszard Andraszczykowie, Urszula i Bogdan Nowaccy, Zofia i Henryk Rogalowie, Zofia i Stanisław Wesołowscy. Wszystkie pary brały ślub w soleckim Urzędzie Stanu Cywilnego w 1971 r. i są ze sobą już pół wieku. Serdeczne gratulacje.

(czytaj więcej)