Dziś mamy 17 października 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

15 października 2021 0

"Szlakami zabytków powiatu bydgoskiego". Znamy laureatów konkursu

13 października br. w Środowiskowym Domu Samopomocy w# Gądeczu odbyło się wręczenie nagród i dyplomów za udział w konkursie fotograficzno-plastycznym "Szlakami zabytków Powiatu Bydgoskiego". Narody wręczył Dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy Andrzej Kubiak.

(czytaj więcej)
15 października 2021 0

Liczba ludzi na kwarantannie drastycznie wzrasta. Nowy raport COVID-19

15 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 2771 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 49 osób. Z czego 28 osób miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
15 października 2021 0

Niemal 15,7 mln osób ubezpieczonych w ZUS. Tak wynika z najnowszych danych

Składki na ubezpieczenia społeczne płaci już# 15,7 mln osób. Rośnie liczba tych, którzy wykonują umowy zlecenie, agencyjne oraz prowadzą własną działalność gospodarczą. Liczba ubezpieczonych cudzoziemców przekroczyła już 864 tys. osób.

(czytaj więcej)
15 października 2021 0

„Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”. Program zyskuje na popularności

Pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej udzielane m.in.# osobom bezrobotnym i studentom ostatniego roku studiów to jeden z instrumentów wspierania przedsiębiorczości w ramach programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”, realizowanego we współpracy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Od początku programu zawarto już blisko 5,2 tys. umów pożyczkowych o łącznej wartości ponad 358 mln zł – podaje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

W obronie społeczności lokalnych. Apel o przywrócenie uprawnień samorządom

13 października w Warszawie miał miejsce pochód, w którym wzięło udział ponad# tysiąc samorządowców. Spotkali się by wzywać do obrony społeczności lokalnych i regionalnych.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Doświadczasz przemocy w rodzinie? Zobacz, jaką pomoc możesz otrzymać

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 i# adresem e-mailowym niebieskalinia@kujawsko-pomorskie.pl działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami można się także spotkać od poniedziałku do piątku w Toruniu oraz w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów, w sześciu innych miastach naszego regionu.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

3 tys. chorych na koronawirusa. Nowe informacje o COVID-19

14 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 3000 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 60 osób. Z czego 46 osób miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Bez ważnej legitymacji nie można korzystać z ulgi. Musisz o tym pamiętać

Tylko do 14 października 2021 r. studenci i doktoranci w# trakcie podróży pociągiem mogą posługiwać się legitymacjami, które ostatnie potwierdzenie ważności mają z semestru zimowego 2019/2020. Aby móc dalej podróżować transportem zbiorowym na podstawie ulgi studenckiej, konieczne będzie wcześniejsze uzyskanie na legitymacji hologramu potwierdzającego status studenta lub doktoranta w danym semestrze bieżącego roku akademickiego.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Uczelnie, otwórzcie się dla studentów! Nauka zdalna może budzić niepokój

– Apelujemy do wyższych uczelni, aby w# tym roku akademickim wszystkie otwarły się na nauczanie stacjonarne – mówiła wiceminister Barbara Socha podczas briefingu prasowego.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Ślubowanie, awanse i wyróżnienia policjantów. Uroczystości w KWP

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się uroczyste #ślubowanie przyjętych do służby policjantów. W szeregi kujawsko-pomorskiej policji wstąpiło trzydziestu ośmiu funkcjonariuszy. Wręczono także „Kryształowe Serca” oraz powitano w gronie oficerów policjantów, którzy w ostatnim czasie otrzymali awans na stopień „podkomisarza policji”.

(czytaj więcej)
13 października 2021 0

Dzienny raport o koronawirusie. Odnotowujemy coraz więcej zakażeń

13 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 2640 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 40 osób. Z czego 34 osoby miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
13 października 2021 0

Wielka wygrana w EuroJackpot! Szczęściarz kupił los w regionie

8 października Fortuna zwróciła się w kierunku osoby, która zakupiła kupon w# Solcu Kujawskim, w Netto na ulicy Leśnej.

(czytaj więcej)
13 października 2021 0

Polak spożywa średnio prawie 10 litrów czystego alkoholu rocznie

„Nadużywanie alkoholu jako zagrożenie dla rodziny i# społeczeństwa. Diagnoza i przeciwdziałanie”, to temat konferencji z cyklu „O jakość i trwałość rodziny”, która odbyła się wczoraj w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
12 października 2021 0

Cztery miliony profili zaufanych od początku tego roku. Jesteś w tym gronie?

4 017 656 – dokładnie tylu Polaków założyło# profil zaufany (PZ) od początku tego roku. W sumie z PZ korzysta już 12 833 591 osób. Jesteś w tym gronie?

(czytaj więcej)
12 października 2021 0

Wielki gabaryt - wielki problem. Miasto walczy ze śmieciami

Przypominamy, że odpady wielkogabarytowe należy wystawiać zgodnie z# dniem wyznaczonym w harmonogramie wywozu.

(czytaj więcej)
12 października 2021 0

Czternasta emerytura niedługo trafi do seniorów. Nie trzeba składać wniosku

Czternasta emerytura to kolejne w tym roku wsparcie, które już# wkrótce trafi do zdecydowanej większości emerytów i rencistów. Otrzyma ją ok. 9,2 mln osób. – Przypominam, że nie trzeba składać żadnego wniosku, świadczenie zostanie wypłacone z urzędu – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

(czytaj więcej)
12 października 2021 0

Na kwarantannie ponad 3 tys. osób. Dzienny raport o koronawirusie

12 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 2118 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 49 osób. Z czego 35 osób miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
12 października 2021 0

Centra opiekuńczo-mieszkalne. Dodatkowy nabór do programu

Centra opiekuńczo-mieszkalne to miejsca, w których osoby z# niepełnosprawnościami obok codziennego wsparcia powinny mieć także zapewnioną możliwość niezależnego, samodzielnego i godnego funkcjonowania na miarę swoich potrzeb. – Pragnę ogłosić dodatkowy nabór wniosków w ramach programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne”. Do wzięcia jest 30 mln zł – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

(czytaj więcej)
11 października 2021 0

Brak zgonów w regionie. Prawie 3 tys. osób na kwarantannie.

11 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 903 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby nie doszło do przypadków śmiertelnych.

(czytaj więcej)
11 października 2021 0

Uhonorowanie terapeutów. Wśród nich specjalista z powiatu Bydgoskiego

W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu po raz trzeci uhonorowano specjalnymi nagrodami zarządu# województwa najskuteczniejszych, najbardziej zaangażowanych, dochowujących w pracy najwyższych standardów etycznych i zawodowych specjalistów terapii zajęciowej.

(czytaj więcej)