Dziś mamy 19 sierpnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

17 sierpnia 2022 0

Obchody 15 sierpnia w Solcu. Złożono wiązanki pod Pomnikiem Niepodległości

Jak co roku 15 sierpnia – w Święto Wojska Polskiego, upamiętniające zwycięstwo Polski nad #bolszewikami w 1920 r. - władze samorządowe Solca Kujawskiego zorganizowały uroczystości patriotyczne.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2022 0

Konkurs na dyrektora SCK został rozstrzygnięty

Burmistrz Solca Kujawskiego informuje, że w wyniku naboru na stanowisko dyrektora# Soleckiego Centrum Kultury wybrano kandydaturę Tomasza Rudnego (zam. w Solcu Kujawskim). Kandydat spełnił wszystkie wymagania formalne niezbędne oraz wymagania dodatkowe wskazane w ogłoszeniu o naborze.

(czytaj więcej)
16 sierpnia 2022 0

Dofinansowano projekty na konserwacje zabytków

Od prac budowlanych poprzez remonty konserwatorskie aż po restaurację# dzieł sztuki – samorząd województwa od 14 lat realizuje program ochrony kujawsko-pomorskich zabytków. Tegoroczne rekordowe wsparcie wyniosło blisko 17 mln zł.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2022 0

21 policjantów złożyło śluby. 6 z nich zacznie pracę w Bydgoszczy

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się ślubowanie policjantów przyjętych do #służby. Szeregi kujawsko-pomorskiej policji wstąpiło 21 policjantów.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2022 0

Strażacy na dwudniowych ćwiczeniach. Wyjechali do Wrocławia

Dzięki uprzejmości Fundacji Otwartego Muzeum Techniki, Muzeum Odry w# dniach od 5 do 7 sierpnia 13-osobowa grupa z naszej jednostki brała udział w ćwiczeniach nurkowych we# Wrocławiu. Głównym celem wyjazdu było testowanie sprzętu nurkowego oraz łączności podwodnej.

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2022 0

Ku pamięci zmarłego kolegi. Strażacy uruchomili syreny

7 sierpnia 2022 roku o godz. 8:00 we wszystkich# Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych oraz jednostkach OSP oddano hołd funkcjonariuszowi Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, który zginął w wypadku podczas służby. Wyrazy współczucia do najbliższych kierują wszyscy funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2022 0

Czy sprawcę, który uszkodził drzewa spotka kara ?

Nie wiadomo, czy sprawca uszkodzenia ponad 200 drzew w# roku 2020 w Przyłubiu zostanie ukarany. W opinii dendrologa większość drzew nie ma szans na przeżycie. Burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk umorzyła postępowanie administracyjne, ale zajęło się nią Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Bydgoszczy. Sprawa zniszczenia drzew została również zgłoszona na Komisariat Policji w Solcu Kujawskim.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2022 0

Elektryczne radiowozy trafią do jednostek. Wśród nich jest Bydgoszcz

4 sierpnia kujawsko-pomorski garnizon wzbogacił się o kolejne elektryczne radiowozy. Tym# razem cztery oznakowane samochody marki Hyundai e-Kona trafią do Bydgoszczy, Torunia i Inowrocławia. Ich zakup był możliwy dzięki środkom z WFOŚiGW w Toruniu oraz budżetu Policji.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2022 0

Stalowe Anioły dla działaczy społecznych. Można złożyć wnioski

Najbardziej zaangażowani, rzetelni i twórczy w dziedzinie pomocy społecznej zostaną po raz szesnasty uhonorowani# nagrodami zarządu województwa. Stalowymi Aniołami wyróżnimy zarówno osoby indywidualne jak i zespoły. Na wnioski w ramach tegorocznej edycji konkursu czekamy do 30 września.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2022 0

Trwa nabór do projektu o zapobieganiu upadków seniorów

Zapraszamy seniorów do udziału w# marszałkowskim programie zapobiegania upadkom. Z badań Narodowego Instytutu Geriatrii, Rehabilitacji i Reumatologii wynika, że upadki i ich konsekwencje to jedna z najczęstszych przyczyn hospitalizacji starszych osób i potencjalne zagrożenie życia. W tegorocznej edycji programem zostanie objętych ponad tysiąc mieszkańców naszego regionu.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Strażacy upamiętnili powstanie. W Bydgoszczy i powiecie włączyli syreny

Punktualnie o godz. 17:00 w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych Komendy Miejskiej PSP w #Bydgoszczy oraz w licznych jednostkach OSP rejonu chronionego włączono syreny oraz sygnały świetlno-dźwiękowe, oddając hołd i upamiętniając wydarzenia oraz bohaterów Powstania Warszawskiego biorących udział w walce o Niepodległą Polskę.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Kościół odpowiada za cmentarz! Kwestia ogrodzenia przy nekropoli

To solecka parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika odpowiada za stan cmentarza, jak i za jego ogrodzenie.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Służba Więzienna podczas Jarmarku Cysterskiego. Prowadzili swoje stoisko

Zakład Karny w Koronowie współuczestniczył w organizacji Jarmarku Cysterskiego w# Koronowie, a także promował swoją działalność w społeczeństwie.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Zakończono II etap prac konserwatorskich. Oto efekty prac

W tym roku Przed konserwacją w ramach II etapu zostały przeprowadzone prace# konserwatorskie i restauratorskie przy rokokowej ambonie w Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Trójcy w Byszewie.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie. Na co pójdą pieniądze?

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował o rozpoczęciu ósmego# naboru wniosków do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – na 2023 r. W ramach programu można uzyskać dofinansowanie budowy, przebudowy lub remontu dróg wojewódzkich, powiatowych lub gminnych.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2022 0

Obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W Bydgoszczy odbyły się uroczystości upamiętniające# wybuch największego zrywu zbrojnego w okupowanej Europie. Od 1 sierpnia 1944 r. przez 63 dni Powstańcy prowadzili przeciwko Niemcom heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była wolna od hitlerowskiej okupacji i dominacji sowieckiej Polska.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2022 0

Nowy ciężki samochód dla straży. JRG nr 2 otrzymała wóz na jubileusz

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Komendy Miejskiej PSP w# Bydgoszczy otrzymali# ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Trucks K440 P6X6 MEDIUM E6. Odbiór nowego pojazdu przypada w roku jubileuszu 150-lecia powstania Zawodowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2022 0

Strażacy na torze. Doskonalil technikę swojej jazdy

30 Lipca dzięki współpracy z Polskim Związkiem Motorowym w# Bydgoszczy na torze doskonalącym technikę jazdy odbyło się szkolenie w zakresie techniki bezpiecznej jazdy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych w ruchu drogowym.

(czytaj więcej)
28 lipca 2022 0

Dzisiaj kujawsko-pomorska policja celebrowała swój dzień

Obchody Święta Policji garnizonu kujawsko-pomorskiego odbyły się dziś (28 lipca) w# Bydgoszczy. W programie uroczystości znalazły się nabożeństwo w katedrze św. Marcina i Mikołaja, uroczysty apel oraz wręczenie awansów, medali i odznaczeń. Samorząd województwa reprezentował sekretarz województwa Marek Smoczyk.

(czytaj więcej)
28 lipca 2022 0

Wojewoda wybrał Przemysława Przybylskiego na swojego pełnomocnika

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz powierzył dziś dr#. Przemysławowi Przybylskiemu funkcję Pełnomocnika Wojewody Kujawsko-Pomorskiego do spraw jednostek samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)