Dziś mamy 25 maja 2024, sobota, imieniny obchodzą:
21 marca 2024

Wizyta żaków na komisariacie. Niezapomniane wrażenia

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami# Sportowymi w Bydgoszczy odwiedzili śródmiejskich policjantów. Podczas tej wyjątkowej wizyty dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy funkcjonariuszy, zadać pytania i zaspokoić ciekawość na temat zawodu policjanta.

Gości przywitał Naczelnik Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście podinsp. Jarosław Opacian wraz z profilaktykami. Podczas poniedziałkowej (18.03.2024) wizyty dzieci zapoznały się ze służbą mundurowych. Dowiedziały się również czym policjanci zajmują się na co dzień oraz jaki sprzęt wykorzystywany jest w trakcie pełnienia przez nich obowiązków służbowych. Uczniowie zwiedzili komisariat poznając poszczególne pomieszczenia, w tym dyżurkę oraz salę odpraw.

W trakcie spotkania nie zabrakło atrakcji. Niewątpliwie jedną z nich była wizyta przewodnika psa policyjnego i jego podopiecznego
Baksiego, który zrobił na dzieciach ogromne wrażenie. Ważnym punktem tego spotkania było edukowanie najmłodszych jak należy zachowywać się w stosunku do obcych zwierząt w sytuacji zagrożenia.

Radość sprawiła także możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu z bliska i usłyszenia włączonych sygnałów dźwiękowych, które jak zawsze zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie.

Nowym doświadczeniem dla pierwszoklasistów było spotkanie z policyjnym technikiem kryminalistyki. Uczniowie z dużym zaciekawieniem słuchali prelekcji na temat jego pracy, a w tym ujawnienia i zabezpieczenia pozostawionych przez sprawców śladów zbrodni. Każdy z maluchów samodzielnie mógł wykonać swój odcisk palca.

Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie było ciekawym doświadczeniem zarówno dla gości jak i policjantów, którzy zawsze z chęcią przybliżają swój zawód najmłodszym. W trakcie wizyty zrobiono zdjęcia, które będą piękną pamiątką tego wyjątkowego spotkania. Dla osłodzenia spotkania dzieci otrzymały od mundurowych cukierki oraz odblaski, które będą im służyć w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drodze.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 9 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!