Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
18 czerwca 2024

Pożegnanie Honorowego Obywatela. Pogrzeb ks. kanonika

fot.  Diecezja Bydgoska

fot. Diecezja Bydgoska

Solec Kujawski pożegnał Honorowego Obywatela ks. kanonika Tadeusza Zabłockiego,# który w latach 1968-2007 był proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Będąc już na emeryturze kapłan dalej służył w mieście, ale we wspólnocie Nawrócenia św. Pawła.

„Przyjmujemy wolę Bożą, zgadzamy się na nią, ale po ludzku żal tego rozstania. Zwłaszcza, jeśli widzi się kogoś w takim pragnieniu życia, bycia uczynnym dla drugich” – podkreślał biskup Krzysztof Włodarczyk.

Materiał: Diecezja Bydgoska

Oceń artykuł: 18 19

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Jolanta , w dniu 24-06-2024 15:37:03 napisał:

    Pamiętam Księdza Tadeusza Zabłockiego z 1958r. -przyjeżdżał do Mochla k.Wojnowa ,w 1_szej klasie miał z nami lekcje religii ;Jego i naszą parafią była Dąbrówka Nowa .-Radosny,Wspaniały Kapłan ....Póżniedo jednej klasy chodziłam z ks.Tadeusza Bratanicą ,Elą ,Cudowną Koleżanką....j Odpoczywaj w Pokoju Drogi księże Tadeuszu .

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!