Dziś mamy 17 stycznia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
02 grudnia 2021

Władze apelują by pomagać zwierzętom. W jaki sposób to robić?

fot. UM w Koronowie

fot. UM w Koronowie

Nadchodzi zima, a wraz z nią okres próby dla otaczającej nas przyrody. Jednocześnie jest to czas próby dla nas# ludzi, kiedy mamy okazję wykazania się empatią, tolerancją i chęcią niesienia bezinteresownej pomocy zwierzętom.

W tym trudnym dla nich czasie, pragniemy przypomnieć, że zgodnie z art. 21 ustawy a dnia 27 sierpnia 1997 o ochronie zwierząt, zwierzęta wolno żyjące stanowią dobro ogólnonarodowe i powinny mieć zapewnione warunki rozwoju i swobodnego bytu. Oznacza to, że zwierzęta wolno żyjące, a wśród nich tak bliskie nam koty wolno żyjące, jeże i ptaki, maja prawo przebywać w miejscu, które wybrały na miejsce swojego bytowania. Niedopuszczalne jest nie tylko ich krzywdzenie, ale także niepokojenie, przeganianie z miejsca bytowania, niszczenie budek zimowych i siedlisk, jak również wyłapywanie i wywożenie.

Pamiętajmy, że koty wolno żyjące, są stałym i niezbędnym elementem ekosystemu, regulującym populację gryzoni będących źródłem chorób. Natomiast jeże i ptaki, to naturalni wrogowie owadów, szkodników roślin.

W tym miejscu zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą, o rozwagę i dalekowzroczność. Wspierajmy zwierzęta, chrońmy je i nie ingerujmy w ich byt na tyle, na ile pomoc ta nie jest konieczna. Pomóżmy zwierzętom i ptakom przetrwać zimę dokarmiając je, udostępniając im schronienie i zapewniając spokój. Na przełomie roku, powstrzymajmy się od używania środków pirotechnicznych.

Materiał: Wydział Ochrony Środowiska, Krajobrazu i Zarządzania Energią, Urząd Miejski w Koronowie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!