Dziś mamy 5 grudnia 2021, niedziela, imieniny obchodzą:
14 października 2021

W obronie społeczności lokalnych. Apel o przywrócenie uprawnień samorządom

fot. UM w Solcu Kujawskim

fot. UM w Solcu Kujawskim

13 października w Warszawie miał miejsce pochód, w którym wzięło udział ponad# tysiąc samorządowców. Spotkali się by wzywać do obrony społeczności lokalnych i regionalnych.

Przemarsz ulicami stolicy był zorganizowany przez Związek Miast Polskich - polską organizację samorządową, która sięga czasów istnienia II Rzeczpospolitej w latach 1917-1939. Misja ZMP opiera się na wspieraniu pojedynczych polskich miast w rozwoju gospodarczym czy społecznych. Do związku należy między innymi Solec Kujawski.

Tematyką wczorajszego przemarszu był wspomniany apel środowiska samorządowego w obronie społeczności lokalnych i regionalnych. W nim wskazują na niepokojące działania ze strony rządu i parlamentu do przywrócenia państwa scentralizowanego. Wskazują na odbierane samorządom uprawnień oraz zmniejszanie ich kompetencji. ZMP dąży do zwiększenia udziału samorządów w życiu politycznym Polski.

Demonstracja rozpoczęła sie od teatru Roma, gdzie miała miejsce sesja plenarna. Samorządowcy mówili o problemach, z jakimi się borykają w codziennych działaniach. W dyskusji brał udział Zygmunt Frankiewicz-prezes ZMP, wójtowie, starostowie, prezydenci. Po opuszczeniu teatru samorządowcy ruszyli w kierunku ul. Wiejskiej, pod budynek Sejmu RP. Na miejscu przekazali apel środowisk samorządowych do przedstawicieli parlamentu.

Apel jest dostępny w pliku PDF.

Źródło: UM w Solcu Kujawskim, Związek Miast Polskich

Oceń artykuł: 1 0
Pliki do pobrania
Apel_13.10.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!