Dziś mamy 31 stycznia 2023, wtorek, imieniny obchodzą:
03 listopada 2022

Postawiono drewnianą wiatę. Na miejscu bawiło się ŚDS

fot. UM w Solcu Kujawskim

fot. UM w Solcu Kujawskim

Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych wspólnie ze# Środowiskowym Domem Samopomocy realizując program profilaktyczny „Przyjazny Zakątek” wspierało osoby uczestniczące w projekcie w adaptacji do środowiska społecznego, w podnoszeniu motywacji do pokonywania trudności oraz podnoszeniu poczucia własnej wartości. Działania sprzyjające zdrowemu stylowi życia zarówno w sferze fizycznej i psychicznej oraz przeciwdziałające zachowaniom ryzykownym prowadzone były w atmosferze bezpieczeństwa poprzez obcowanie z naturą oraz przyjaznymi osobami. Zwieńczeniem podjętych działań było spotkanie uczestników ŚDS, ich rodzin, opiekunów i przyjaciół oraz członków Stowarzyszenia „Delfin”.

Uroczystość połączono z obchodem Święta Pieczonego Ziemniaka, odbyła się na terenie zielonym, na którym podczas realizacji projektu powstała drewniana wiata. Terapeuci ŚDS przygotowali gry i zabawy na powietrzu mające na celu integrację uczestników poprzez aktywną współpracę i zabawę, kształtowanie form rywalizacji sportowych z zachowaniem zasad fair play, rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej oraz stymulowanie pozytywnych zachowań społecznych, interakcji i współpracy uczestników z najbliższym otoczeniem. Zadanie współfinansowano ze środków Gminy Solec Kujawski.

Materiał: UM w Solcu Kujawskim

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!