Dziś mamy 16 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
20 maja 2024

Niebezpieczna sytuacja. Karetka leżąca na boku

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze podczas jazdy #w każdych warunkach. Do niebezpiecznej sytuacji doszło na rondzie Fordońskim w Bydgoszczy. Niech widok uszkodzonych pojazdów będzie dla wszystkich przestrogą.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek (17.05.2024) o 11:20 na rondzie Fordońskim w Bydgoszczy. W zdarzeniu drogowym uczestniczyła karetka pogotowia oraz samochód osobowy toyota.

Z ustaleń policjantów ruchu drogowego bydgoskiej komendy, pracujących na miejscu zdarzenia, wynika, że kierujący pojazdem uprzywilejowanym marki Renault Master, jadąc od strony Mostu Pomorskiego, nie zachował szczególnej ostrożności i kontynuujac jazdę na czerwonym świetle zderzył się z pojazdem marki Toyota Auris wjeżdżającym na rondo od strony Fordonu. To skutkowało przemieszczeniem się karetki na chodnik i uderzeniem w sygnalizator świetlny, a następnie przewróceniem się na lewy bok. Do szpitala trafił pacjent przewożony ambulansem oraz załoga karetki. Z uwagi na odniesione obrażenia dwóch osób (pacjenta i ratownika) zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek i w tej sprawie prowadzone jest postępowanie.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o jazdę zgodną z przepisami, o zachowanie ostrożności na drodze w każdych warunkach drogowych, również przy pięknej, słonecznej aurze. Pamiętajmy też, by zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu, by mieć czas na reakcję na zmieniającą się sytuację na drodze.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 12 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!