Dziś mamy 16 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
23 maja 2024

Policjanci zdążyli na czas. Uratowali 15-latkę

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjanci ze śródmiejskiego komisariatu uratowali# 15-latkę, która chciała targnąć się na własne życie skacząc z mostu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Podjęte w ostatniej chwili przez patrol czynności zapobiegły nieszczęściu. Nastolatka trafiła pod opiekę medyków.

W minioną sobotę (18.05.2024) około godz. 12:40 dyżurny komisariatu w bydgoskim Śródmieściu przyjął zgłoszenie z prośbą o interwencję w związku z podejrzeniem próby samobójczej. Pilnie został skierowany, w rejon mostu Kazimierza Wielkiego, patrol.

Policjanci, posterunkowy Szymon Leman oraz posterunkowy Sebastian Czerski, dojeżdżając we wskazane miejsce zauważyli bardzo zdenerwowaną, młodą kobietę stojącą przy barierkach mostu. Funkcjonariusze, nie zwlekając i wykorzystując dogodny moment, dobiegli do niej i ją chwycili. Nastolatka była roztrzęsiona policjanci starali się ją uspokoić rozmawiając z nią aż do czasu przyjazdu, wezwanej na miejsce, karetki pogotowia. Decyzją medyków młoda bydgoszczanka została zabrana do szpitala.

Szybko i zdecydowanie podjęte przez funkcjonariuszy działania i udzielona pomoc doprowadziły do uratowania ludzkiego życia.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123.

Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc.

Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Gdzie szukać pomocy:

116 123

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godzinach 14:00 – 22:00.

116 111

Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

800 108 108

Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godzinach 14:00 – 20:00.

121 212

Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

22 635 09 54

Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godzinach 17:00 – 20:00.

Materiał: KMP Bydgoszcz

 

Oceń artykuł: 6 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!