Dziś mamy 16 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
07 czerwca 2024

Papierosy bez akcyzy. Przejęte w chemii gospodarczej

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Kilkanaście rygli papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli dzielnicowi z# bydgoskiego Śródmieścia. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali 63-latka, który odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego, gdyż swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 4 tysięcy złotych. Punktem wyjścia w tej sprawie były ustalenia dzielnicowego starszego aspiranta Łukasza Szmajdy, o którym pisaliśmy już niejednokrotnie.

To już kolejny raz, gdy piszemy o zaangażowaniu w służbie starszego sierżanta Łukasza Szmajdy z bydgoskiego Śródmieścia, który obecnie jest dzielnicowym. Policjant niejednokrotnie pomagał mieszkańcom naszego miasta, również ratując przed próbą samobójczą, za co otrzymał Kryształowe Serce, ale również zatrzymywał poszukiwanych, także w czasie wolnym od służby, zabezpieczył ponad kilogram narkotyków czy lewy tytoń i papierosy.

Nie inaczej było i tym razem. W minioną środę (05.06.2024) w czasie obchodu rejonu służbowego ustalił, że mężczyzna handlujący chemią gospodarczą sprzedaje lewe papierosy. By to sprawdzić, wspólnie z innymi dzielnicowymi, pojechał do miejsca pracy 63-latka na bydgoskich Bartodziejach. Na potwierdzenie tych podejrzeń nie musieli długo czekać. W pomieszczeniu gospodarczym przynależnym do punktu handlowego zabezpieczyli 15 rygli papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

63-letni właściciel lewych wyrobów tytoniowych został zatrzymany. Wartość uszczuplenia dochodów Skarbu Państwa została określona na kwotę ponad 4 tysięcy złotych. Policjanci przedstawili zatrzymanemu bydgoszczaninowi zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Mężczyzna odpowie za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!