Dziś mamy 25 maja 2024, sobota, imieniny obchodzą:
08 kwietnia 2024

Apel o rozwagę na drodze. Pięciu poszkodowanych w szpitalu

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

W miniony weekend mieliśmy pogodę, która zachęcała do aktywnego spędzania czasu #wolnego. Wielu z bydgoszczan wsiadło na rowery czy motocykle. Niestety, dla pięciu z nich przejażdżki zakończyły się w szpitalu. Po raz kolejny apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o jazdę zgodną z przepisami i zachowanie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejazdów dla rowerów.

Kierowcy muszą pamiętać, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego często bywają bez szans na przeżycie w zderzeniu z pojazdem. Chwila nieuwagi może kosztować życie innej osoby! Natomiast cykliści i motocykliści powinni mieć świadomość, że w dużej mierze, to od ich zachowania na drodze zależy własne bezpieczeństwo.

O konieczności zachowania ostrożności i jazdy zgodnej z przepisami przekonali się w miniony weekend uczestnicy czterech wypadków drogowych z udziałem jednośladów, w których ucierpiało łącznie pięć osób.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w miniony piątek (05.04) o godz. 18:44 na ulicy Nakielskiej w Bydgoszczy. Okazało się, że kierujący citroenem 47-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z kierującym motocyklem Suzuki. Motocyklista trafił do szpitala.

Dzień później (06.04) około godz. 16:20 w podbydgoskich Drzewcach jadący rowerem 4-latek nagle zmienił kierunek jazdy i uderzył w przejeżdżającego 19-letniego rowerzystę. Nastolatek przewracając się doznał obrażeń i trafił do placówki medycznej.

Wczoraj (07.04) o godz. 12:15 na ulicy Glinki w Bydgoszczy kierująca peugeotem 207 nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzyście i go potrąciła. Mężczyzna upadając doznał obrażeń. Wezwane pogotowie ratunkowe przewiozło go do szpitala.

Niecałe dwie godziny później (07.04 o godz. 14:00 ) w Otorowie, pow. bydgoski, kierujący motocyklem yamaha, jadąc z pasażerką, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na pobocze, a następnie pojazd już bez uczestników osunął się ze skarpy. Obydwoje, z obrażeniami ciała, trafili pod opiekę medyków.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich użytkowników dróg o respektowanie przepisów podczas jazdy, ale również wzajemne poszanowanie oraz ostrożność.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 7 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!