Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:
27 września 2018

Tenisiści stołowi zainaugurowali rozgrywki

15 września meczami wyjazdowymi sezon ligowy zainaugurowały dwie drużyny tenisistów stołowych UKS „Top” Solec Kujawski.

Nasi młodzi wychowankowie przystąpili do rywalizacji w Lidze Młodzieżowej (grają w niej zawodnicy do 14 roku życia), gdzie ich przeciwnikami będą czołowe zespoły z całego województwa. W pierwszym spotkaniu, które było absolutnym debiutem ligowym całego zespołu, udaliśmy się do Gniewkowa na mecz z miejscowym Sokołem.

Mecz od początku układał się remisowo, gdyż zwycięską ścieżkę obrali bracia Marcin i Krzysztof Białka z Sokoła oraz Kacper Kozak i Marcjan Ołownia z naszego zespołu. Po dwóch kolejkach singli oraz grach deblowych na tablicy wyników widniał remis 5:5.

Kolejne gry pojedyncze również ułożyły się remisowo (po stronie solecczan punktowali Nikodem Waldowski i Przemek Nowicki) i ostatecznie spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem 9:9.

Punkty dla UKS Top zdobyli: Kacper Kozak i Marcjan Ołownia – po 2,5 oraz Przemek Nowicki i Nikodem Waldowski – po 2. Kolejny mecz nasza drużyna rozegra 29 września podejmując w Solcu IKTS Noteć Inowrocław.

Pewne zwycięstwo seniorów

Pierwszy zespół UKS Top, zainaugurował natomiast tegoroczne występy meczem w Gniewie z miejscowym zespołem Ebrogym. Solecczanie po wywalczeniu w ubiegłym sezonie, najwyższego w historii, piątego miejsca w drugoligowej tabeli w tegorocznych rozgrywkach będą starali się powtórzyć ten wyczyn.

Mecz rozpoczął się od podziału punktów, gdyż na stole pierwszym Krzysztof Leszczyński po dramatycznym spotkaniu uległ liderowi gospodarzy Bartoszowi Zabrockiemu, natomiast na stole drugim Kacper Makowski w swym debiucie w naszych barwach pokonał 3:1 Łukasza Dau. Kolejne dwa mecze to również nasze wygrane – na stole pierwszym Jacek Wierczerzak pokonał Pawła Dau, natomiast na stole drugim, również debiutujący w naszym zespole Rafał Wiśniewski, w pięciu setach wygrał z Przemysławem Górskim.

Prowadziliśmy zatem 3:1, a wynik podwyższyliśmy po grach deblowych, które obie padły naszym łupem (wygrane pary Wieczerzak/Leszczyński w czterech setach, zaś debla Makowski/Wiśniewski w setach pięciu). Przy prowadzeniu 5:1 nasi zawodnicy poszli za ciosem i w drugiej kolejce gier pojedynczych dołożyli trzy zwycięstwa (Leszczyński, Makowski i Wiśniewski wygrywali ze swoimi rywalami po 3:1). Punkt dla zespołu z Gniewu zdobył Zabrocki pokonując w czterech setach Wieczerzaka.

Ostatecznie triumfowaliśmy zatem 8:2 a zdobyczą punktową podzielili się: Kacper Makowski i Rafał Wiśniewski – po 2,5 oraz Jacek Wieczerzak i Krzysztof Leszczyński – po 1,5 pkt.

W drugiej kolejce solecki zespół podejmuje w najbliższy weekend Szaniec Świecie nad Osą.

materiał:Łukasz Czarczyński