Dziś mamy 31 stycznia 2023, wtorek, imieniny obchodzą:
28 września 2022

Rowerowa gmina. Solec zajął trzecie miejsce w Rowerowej stolicy Polski

fot. Robert Sawicki/ UMB

fot. Robert Sawicki/ UMB

Solec Kujawski zajął trzecie miejsce w# rywalizacji o tytuł Rowerowej stolicy Polski w grupie gmin należących do Metropolii Bydgoszcz w kategorii na najbardziej rowerową gminę. Solecczanie przejechali łącznie 51099 km.

Wśród pań zdecydowanie najlepiej wypadły solecczanki. Dwie uplasowały się na podium. Pierwsze miejsce wywalczyła Hanna Elszyn – Czarczyńska, która przejechała 4387 km, trzecia była Anna Ostrowska – 3180 km. Podczas spotkania w bydgoskim ratuszu Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy i prezes zarządu metropolii, wręczył wyróżnienia indywidualne oraz statuetki dla gmin. Naszą odebrała burmistrz Teresa Substyk. R. Bruski podziękował za zaangażowanie w ten rowerowy projekt i jego promocję w gminie. Docenił aktywną pracę osób promujących inicjatywę w Solcu Kujawskim. Wspomniał także o ogromnym zaangażowaniu soleckich rowerzystów, których wynik znacząco wpłynął na pozycję metropolii w rankingu rywalizacji.

Materiał: UM w Solcu Kujawskim

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!