Dziś mamy 12 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:
27 września 2022

Pojechali 10 km przez soleckie ścieżki. Odbył się Solecki Rajd Rowerowy

fot. Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy

fot. Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy

W pogodne czwartkowe popołudnie 22 września 2022 r. w# Solcu Kujawskim odbyła się trzecia edycja Soleckiego Rajdu Rowerowego z okazji Światowego Dnia bez Samochodu, zorganizowanego przez Uczniowski Klub Sportowy „Top”.

Jak co roku miejscowi miłośnicy turystyki rowerowej wspólnym przejazdem, rozpoczynającym się przy dworcu PKP, uczcili ostatni dzień trwającego od 16 do 22 września Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Trasa liczyła niemal dokładnie 10 kilometrów i prowadziła soleckimi ścieżkami rowerowymi. Tempo zgodnie z założeniem było spokojne i cała 50-osobowa grupa szczęśliwie dotarła do mety. Co cieszy, równo połowę uczestników stanowiła młodzież na co dzień uczęszczająca do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

Tradycyjnie przejazd pilotowany był przez członków Klubu Turystów Rowerowych „Torpedo” oraz soleckich policjantów, co niewątpliwie ułatwiało bardzo płynne poruszanie się całej grupy. Meta Rajdu ulokowana była przy hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tam wszyscy stanęli do pamiątkowych fotografii i otrzymali słodki poczęstunek i akcesoria rowerowe. Impreza dofinansowana przez Powiat Bydgoski.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym to popołudnie było pozytywnie inne. Zachęcamy do jak najczęstszej aktywności rowerowej, a w przyszłości do udziału w organizowanych przez UKS „Top” imprezach sportowych, w tym przyszłorocznym Rajdzie.

Materiał: Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 13 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!