Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:
16 września 2018

Duch rywalizacji i koleżeńskość

15 września miłośnicy ekstremalnych sportowych przygód zgromadzili się w Solcu Kujawskim na starcie II Biegu Najeżonego Przeszkodami „Jeżyk”. Po sukcesie pierwszej, zeszłorocznej edycji, w tym roku na starcie stanęła rekordowa liczba 170 zawodniczek i zawodników.

Bieg miał charakter crossu usłanego dziesiątkami naturalnych oraz skonstruowanych specjalnie na tą okazję przeszkód. Dystans wyniósł ponad 5 km. Ostatecznie zwycięzcą drugiej edycji „Jeżyka” został Piotr Jarząb z Solca Kujawskiego (czas 29:06 min), który o ponad pół minuty wyprzedził (również solecczanina) Krzysztofa Stomskiego. Trzecie miejsce na podium wywalczył Kamil Pawłowski z Chocenia.

Wśród kobiet najlepsza drugi rok z rzędu okazała się Jolanta Żal (Bydgoszcz), której pokonanie trasy zajęło 35:39 min. Obok niej kobiece podium uzupełniły Natalia Wesołowska (Toruń) oraz Natalia Kata (Solec Kujawski).

Co ważne, dystans ukończyli wszyscy, którzy wystartowali. Kolejność na mecie była tego dnia ważna, jednak duch sportowej rywalizacji oraz koleżeńskość przy pokonywaniu licznych, nierzadko ekstremalnych trudności na trasie, jeszcze ważniejsze.

Po zakończeniu biegu najlepsze trzy osoby w klasyfikacjach kobiet i mężczyzn uhonorowane zostały pucharami i dyplomami, zaś uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz koszulki. Nagrodzono także najstarszą uczestniczkę biegu – Ewę Ossowską (Zblewo). Rozlosowano również upominki, których fundatorem była firma Rucken.

Następnie podczas wspólnej biesiady przy ciepłej grochówce nastał czas na konstruktywne dyskusje i zgłaszanie akcesu do przyszłorocznej edycji „Jeżyka 2019”.

Organizatorem imprezy było Nadleśnictwo Solec Kujawski, przy udziale MUKS „Start” Solec Kujawski, OSiR Solec Kujawski, OSP Solec Kujawski oraz portalu frit.pl.