Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
12 czerwca 2024

Włamywał się do aptek. Namierzony i zatrzymany

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy# namierzyli i zatrzymali podejrzanego o włamania do aptek. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje prokurator Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz - Północ. Zatrzymany jest już aresztowany.

Policjanci z Koronowa otrzymali zgłoszenie dotyczące włamania do apteki, do którego doszło 10 maja. Jak wynikało z zawiadomienia o przestępstwie z placówki po włamaniu skradziono jedynie gotówkę. Ta sprawa zwróciła uwagę policjantów Wydziału Kryminalnego komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy. Już wtedy kryminalni wiedzieli, że do podobnych przestępstw doszło w innych miastach regionu.

Policjanci postanowili dokładnie „przyjrzeć się” zgłoszonym sprawom, doszukując się podobieństw. Analizowali także dostępne nagrania z monitoringów. Ich praca jak się okazało nie poszła na marne. Wytypowali mężczyznę, który mógł mieć związek z włamaniami. Wiedzieli także, po sprawdzeniach w policyjnych bazach, że mężczyzna był w przeszłości wielokrotnie karany za włamania.

Pod koniec maja br. kryminalni zatrzymali 48-latka, krótko po tym jak usiłował włamać się do apteki w Bełchatowie. Po zatrzymaniu mężczyzna trafił do policyjnego aresztu w Bydgoszczy. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów włamania do apteki w Koronowie oraz usiłowania włamania do apteki w Bełchatowie. Prokurator wnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Sąd przychylił się do tego wniosku aresztując 48-latka na najbliższe 3 miesiące.

Jak wynika z ustaleń kryminalnych mężczyzna mógł dokonać kilkunastu włamań do aptek na terenie całego kraju w tym w Świeciu, Nakle i Żninie. Zawsze zabierał jedynie gotówkę, która była w pomieszczeniach. Mógł również stać za włamaniem do saloniku prasowego w Bydgoszczy.

Śledztwo w tej sprawie, nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Bydgoszcz-Północ, prowadzą policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Z wyrazami szacunku,

mł. insp. Monika Chlebicz
Rzecznik Prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy Tel. 47 751 13 45

Materiał: KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 30 33

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!