Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
24 lipca 2023

Wielkimi krokami zbliża się Jarmark Cystersk. Serdecznie zapraszamy!

fot. pow.

fot. pow.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie serdecznie# zaprasza w dniach 29-30 lipca 2023 na tegoroczną XIX edycję Jarmarku Cysterskiego w Koronowie podczas którego odbędzie się inscenizacja Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem z 1410r.

W programie m.in. inscenizacje historyczne, gala walk rycerskich, pokazy musztry, spektakle średniowieczne dla dzieci w wykonaniu Teatru Rozrywki "Trójkąt", pokazy tańców dawnych w wykonaniu grupy AMOROSO, pokaz mody średniowiecznej, pokazy rzemiosła dawnego - "Wioska ginących zawodów", średniowieczna strefa gier i zabaw dla dzieci, wybijanie monety, pojedynki rycerskie dla dzieci na miękkie miecze, park maszyn oblężniczych, kramy kupieckie i stragany z jadłem i napitkiem.

Fanów dobrej muzyki zapraszamy na wyjątkowy koncert zespołu DIKANDA, uznanego szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym. Dikanda to szczeciński zespół grający gatunek określony jako world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Indiach oraz w USA). Dikanda to laureat także licznych nagród muzycznych - w tym „Płyta roku” niemieckiego czasopisma „Folker” przyznana w 2005 roku za „Usztijo”, jak i uczestnik wielu festiwali w tym KFPP – Opole 2001, 2002 i XVII Przystanku Woodstock – Kostrzyn nad Odrą 2011.

Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć.
Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy - „dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

Szczegóły na plakacie wydarzenia

Materiał: MGOKiR Koronowo

Oceń artykuł: 20 23

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!