Dziś mamy 17 października 2021, niedziela, imieniny obchodzą:
21 września 2018

Spotkanie z komendantem

Fot. KP Bydgoszcz-Wyżyn

Fot. KP Bydgoszcz-Wyżyn

W czwartek 20 września w Gimnazjum w Brzozie Komendant Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny mł. insp. Adam Jarosz wraz z dzielnicowym asp. Wojciechem Fedakiem spotkał się z mieszkańcami.

Spotkanie nastąpiło z inicjatywy sołtysa Brzozy Waldemara Owczarzaka. W zebraniu uczestniczył m.in. Wojciech Oskwarek - wójt Nowej Wsi Wielkiej. Podczas spotkania komendant omówił stan bezpieczeństwa w Brzozie. Przedstawił zagrożenia związane z przestępstwami i wykroczeniami, a także stan bezpieczeństwa w zakresie ruchu drogowego (ilość i rodzaj zdarzeń drogowych, zagrożenia związane z niewłaściwym stanem infrastruktury drogowej).

Ponadto, przypomniał zasady funkcjonowania tzw. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zwrócił też uwagę na możliwość skierowania w wybrane zagrożone miejsca dodatkowych funkcjonariuszy w ramach służb ponadnormatywnych, na które środki przekazały władze gminy Nowa Wieś Wielka.

Pytania mieszkańców skoncentrowane były na tematyce ruchu drogowego i dotyczyły spraw poruszanych już podczas wcześniejszych spotkań. Jednak ich rozwiązanie leży w gestii zarządców dróg (drogi wojewódzkiej nr 254, drogi krajowej nr 25, drogi ekspresowej S-10), do których to Policja kierowała już wystąpienia.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!