Dziś mamy 1 sierpnia 2021, niedziela, imieniny obchodzą:
04 września 2018

Solecczanie wśród gwiazd

Fot.powierzono

Fot.powierzono

1 września na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się druga w historii wielka impreza sportowa „Pingpongowy PGE Narodowy”. #Swoisty całodzienny show miał na celu dalszą popularyzację, ukochanej już przez miliony osób na całym świecie, dyscypliny sportowej jaką jest tenis stołowy. W imprezie udział wzięła ponad dwudziestoosobowa grupa jej miłośników z Solca Kujawskiego.

Każdy tego dnia mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Dzieci, w tym pięcioro młodych zawodników UKS Top Solec Kujawski, rywalizowały w ogromnych (niespełna 400 uczestników!) turniejach w kategoriach: żaczka, żak, młodziczka, młodzik, kadetka oraz kadet. Najlepiej spośród solecczan zaprezentował się dziewięcioletni Nataniel Marjanek.

Równolegle odbywał się turniej gwiazd, w którym zagrali Vladimir Samsonow, Joergen Persson, Werner Schlager oraz kończący tego dnia sportową karierę wielce utytułowany, najlepszy polski zawodnik ostatnich lat Lucjan Błaszczyk. Z każdą z gwiazd można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz poprosić o autograf. Wszyscy ponadto, mogli wziąć udział w swoistym egzaminie z tenisa stołowego, gdzie zbierając poszczególne sprawności można było zdobyć pamiątkowy medal.

O godzinie 14.00 na stole głównym rozpoczął się natomiast inaugurujący sezon 2018/2019 rodzimej Superligi tenisa stołowego mecz, w którym po dramatycznym spotkaniu wicemistrzowie Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki pokonali zespół Gwiazdy Zooleszcz Bydgoszcz 3:2. O tej samej porze zaczęto turniej open, w którym rywalizowała rekordowa ilość ponad 350 zawodniczek i zawodników, zaś 80 śmiałków stanęło w szranki w turnieju „niebieskich rakiet” czyli nowej dyscypliny jaką jest „pingpong”.

Dodać należy, iż pomimo iż do dyspozycji wszystkich tego dnia grających osób było aż 100 (!) profesjonalnych stołów, wszystkie zmagania trwały wiele godzin. Po tak dużej dawce pingpongowych emocji wracaliśmy do domu niesamowicie zadowoleni z nadzieją, iż w przyszłym roku również będziemy mieli możliwość na niej zagościć.

materiał:Łukasz Czarczyński Prezes UKS "Top" Solec Kujawski

Oceń artykuł: 0 0
udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!