Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
12 czerwca 2024

Policjanci oddali hołd poległemu żołnierzowi. Cześć Jego pamięci!

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Punktualnie o godzinie 12.00 w województwie kujawsko - pomorskim i całej Polsce zawyły# policyjne syreny. Zatrzymaliśmy radiowozy oraz włączyliśmy sygnały. W ten sposób oddaliśmy hołd poległemu Żołnierzowi. Cześć Jego Pamięci!

W środę w samo południe w całym kraju zabrzmiały syreny policyjnych radiowozów na znak czci dla śp. sierż. Mateusza Sitka i solidarności wszystkich służb mundurowych dbających o bezpieczeństwo polskiej granicy.

Także w Bydgoszczy policjanci komendy wojewódzkiej i miejskiej, a także funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji i Samodzielnego Pododdziału Kontrkerorystycznego Policji włączyli się w akcję, jednocząc się w ten symboliczny sposób i funkcjonariuszami innych formacji mundurowych.

Sierżant Mateusz Sitek został śmiertelnie raniony nożem 28 maja podczas próby sforsowania zapory granicznej przez grupę mężczyzn. Mateusz Sitek służył w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej. Decyzją Wicepremiera i Ministra Obrony Narodowej został pośmiertnie odznaczony "Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju".

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 35 35

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!