Dziś mamy 25 maja 2024, sobota, imieniny obchodzą:
28 sierpnia 2023

Pojechali na interwencje domową. Znaleźli narkotyki ukryte w pralce

fot. pow.

fot. pow.

Koronowscy policjanci otrzymali zgłoszenie# dotyczące trudnej sytuacji rodzinnej. Przyniosła ona jednak nieoczekiwany obrót i za kratki trafiły dwie osoby mające związek z narkotykami. Wobec jednej z nich prokurator zastosował policyjny dozór. Kluczowe znaczenie w sprawie miała determinacja patrolu dzielnicowych.

Wszystko zaczęło się w miniony poniedziałek (21.08.2023) tuż po 15.00 w jednej z miejscowości na terenie gminy Koronowo. Zgłoszenie dotyczyło trudnej sytuacji rodzinnej. Na miejsce zostali skierowani dzielnicowi, którzy ustalili, że osoby, której zgłoszenie dotyczyło nie było od kilku dni w domu. Rozpoczęli jej poszukiwania. Determinacja doprowadziła ich do posesji w Koronowie, gdzie mężczyzna mógł przebywać. Tam jednak nikt nie otwierał im drzwi. Pierwotnie wydawało się, że nikogo nie ma w domu. Policjanci jednak nie odpuszczali. W pewnym momencie zauważyli, jak poruszyło się okno dachowe. Dzięki uprzejmości właściciela lokalu udało się wejść do środka. Jak się okazało mężczyzna nie potrzebował pomocy. Na tym interwencja mogłaby się zakończyć, gdyby nie czujny nos dzielnicowych i ich spostrzegawczość. Ich uwagę zwróciło bardzo nerwowe zachowanie 31-letniego mężczyzny oraz towarzyszącej mu 25-letniej kobiety.

Chwilę później powód takiego zachowania był już jasny. Policjanci ujawnili przy nim woreczek strunowy z suszem roślinnym. Na tym jednak nie koniec. Podejrzewali, że zabronionych środków para może posiadać znacznie więcej, gdyż zauważyli porozrzucane po mieszkaniu puste „strunówki”. Nie pomylili się. Podczas przeszukania dzielnicowi ujawnili w pralce, ukryty między brudnymi ubraniami, plecak skórzany, a w nim woreczki strunowe ze znaczną ilością suszu roślinnego, białego proszku i kryształków oraz 4 wagi jubilerskie.

Po wstępnym badaniu narkotesterem okazało się, że to ponad 70 gramów marihuany, 64 amfetaminy i 28 gramów 2CB. W różnych miejscach mieszkania ujawnione były jeszcze pojedyncze woreczki z tego rodzaju substancjami. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 170 gramów zabronionych środków.

31-latek i 25-latka trafili do policyjnego aresztu. W toku czynności okazało się, że zabezpieczone w mieszkaniu narkotyki należą do kobiety. Ostatecznie usłyszała ona zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości środków odurzających, a jej towarzysz ich posiadania. Mieszkanka Koronowa trafiła do prokuratora, który po analizie materiałów sprawy zastosował wobec niej policyjny dozór.

Materiał: KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 27 25

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!