Dziś mamy 16 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
21 maja 2024

Podziękowania dla policjantów. Sprawa rozboju

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Do Komendanta Komisariatu Policji Bydgoszcz - Wyżyny wpłynęły podziękowania# dla policjantów, którzy pracowali nad sprawą rozboju, do którego doszło w ubiegłym tygodniu na ulicy Grzymały-Siedleckiego w Bydgoszczy. Autor mail’a dziękuje funkcjonariuszom za ich ogromne zaangażowanie, jak to określił „prawdziwy majstersztyk policyjnego rzemiosła” czego efektem, już kilka godzin po zdarzeniu, było ustalenie i zatrzymanie sprawców odpowiedzialnych za ten czyn, a w konsekwencji ich aresztowanie.

Mieszkaniec Bydgoszczy napisał pełne uznania i wdzięczności podziękowania dla policjantów z Bydgoszczy, szczególnie z komisariatu na Wyżynach, zaangażowanych w rozwikłanie sprawy rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mail’a pełnego uznania dla pracy policjantów otrzymał, na skrzynkę mailową, Komendant Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny. Czytamy w nim:

Podziękowanie dla bydgoskich policjantów:

"Z całego serca pragnę podziękować wszystkim bydgoskim policjantom zaangażowanym 15-go maja br. w szybkie i sprawne ujęcie sprawców brutalnego rozboju na mnie, przy użyciu noża. Na bydgoskich Wyżynach B-2 zostałem okradziony ze smartfonu, aparatu fotograficznego oraz gotówki, którą miałem przy sobie idąc na pocztę zapłacić rachunki oraz z karty bankomatowej. Mając przyłożony nóż do szyi - oczywiście nie miałem innego wyjścia jak tylko podać napastnikom nr PIN mojej karty. Wówczas jeden z napastników trzymając przez ok. godzinę przyłożony do mnie nóż pozostał przy mnie, a drugi w tym czasie ruszył na miasto intensywnie korzystając z mojej karty bankowej. Dzięki wspaniałej szybkiej i sprawnej pracy policjantów (prawdziwy majstersztyk policyjnego rzemiosła), już wieczorem obaj sprawcy zostali zatrzymani wraz ze zrabowanymi pieniędzmi oraz smartfonem i telefonem. Na razie jednak ze względów proceduralnych nie otrzymałem tych przedmiotów, gdyż pozostają zabezpieczone jako dowody w sprawie. Jednak za jakiś czas trafią one w moje ręce. Brawo dla bydgoskich policjantów i wyrazy uznania oraz ogromne podziękowania ode mnie!" - takie słowa wdzięczności i podziękowania są wyrazem największego docenienia pracy policjantów, którzy codziennie spotykają się z różnymi sytuacjami i są gotowi nieść pomoc drugiemu człowiekowi w każdej sytuacji.

Podziękowania nawiązują do zdarzenia, do którego doszło w ubiegłą środę (15.05.2024) na ulicy Grzymały-Siedleckiego w Bydgoszczy. Wówczas dwóch napastników, grożąc nożem, zażądało od pokrzywdzonego wydania pieniędzy i innych wartościowych rzeczy. Mężczyzna obawiając się o własne zdrowie, a nawet życie, oddał napastnikom, to co miał: aparat fotograficzny, telefon komórkowy oraz kartę bankomatową. Następnie, za jej pomocą, sprawcy dokonali kilkunastu włamań na jego konto, wypłacając pieniądze z bankomatu i dokonując transakcji w sklepach. Pokrzywdzony poniósł łączne straty na ponad 9 tysięcy złotych. O wszystkim powiadomił natychmiast policjantów z komisariatu na bydgoskich Wyżynach.

Sprawą zajęli się kryminalni z Wyżyn, wspierani przez kolegów z wydziału kryminalnego komendy miejskiej policji w Bydgoszczy. Już kilka godzin po zdarzeniu efektem ich pracy było ustalenie i zatrzymanie mężczyzn odpowiedzialnych za ten czyn. To dwaj bydgoszczanie w wieku 34 i 40 lat. Obaj usłyszeli już zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Na tym jednak nie koniec. Dodatkowo młodszy z nich odpowie w recydywie za 11 kradzieży z włamaniem na konto pokrzywdzonego przy użyciu skradzionej karty oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków (100 gramów 2-CB oraz kilku marihuany), które policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu 34-latka. Policjanci odzyskali większość skradzionego pokrzywdzonemu mienia.

W miniony piątek (17.05.2024), na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące. Grozi im wieloletnia „odsiadka”, gdyż za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia znowelizowany kodeks karny przewiduje karę do 20 lat pozbawienia wolności.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 12 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!