Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
24 lipca 2023

Papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy. Sprzedawane w centrum Koronowa

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej zajmujący# się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 53-latkę, która wprowadzała do sprzedaży wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczyli 19 kilogramów tytoniu oraz 1600 sztuk papierosów. Kobieta usłyszała zarzut z kodeksu karnego skarbowego.

W miniony czwartek (20.07.2023) bydgoscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że w jednym ze sklepów w centrum Koronowa sprzedawane są wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Aby to sprawdzić pojechali pod wskazany adres. Zastali tam ekspedientkę będącą jednocześnie właścicielką sklepu.

Podczas przeszukania lokalu policjanci ujawnili ponad 1600 sztuk papierosów różnych marek. Ponadto przeszukali samochód kobiety, w którym znajdowało się 9 worków strunowych z „lewym” tytoniem o łącznej wadze ponad 4 kilogramów. To jednak nie wszystko.

Funkcjonariusze pojechali razem z właścicielką sklepu do jej mieszkania, gdzie zabezpieczyli worek z tytoniem bez polskich znaków akcyzy o wadze 14,5 kilograma.

Kobieta została zatrzymana i jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. W ten sposób uszczupliła podatek akcyzowy na kwotę 20 797 złotych.

Materiał: mł. asp. Krzysztof Bratz / Zespół Komunikacji Społecznej
KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 55 40

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Monika, w dniu 27-07-2023 09:53:52 napisał:

    Cześć panowie, mam na imie Monika. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : https://bit.ly/profil-moni89-pl

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!