Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
02 czerwca 2023

Odznaka Świętego Floriana. Druh Krzysztof wyróżniony

fot. OSP Solec Kujawski

fot. OSP Solec Kujawski

W dniu 30 maja 2023 r w Jednostce Ratowniczo #Gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy odbyły się Bydgoskie obchody dnia Strażaka, na którym funkcjonariusze Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy zostali awansowani na wyższe stopnie, wręczono również odznaczenia wyróżniającym się strażakom.

Wśród odznaczonych jedno z wyższych odznaczeń dostał druh Krzysztof Gajek będący pomocnikiem dowódcy plutonu w naszej jednostce. Został on odznaczonych jedną z pierwszych Odznak Świętego Floriana nadawaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za zasługi dla społeczności lokalnej. Druh Krzysztof brał udział w wielu działaniach ratowniczo-gaśniczych, gdzie bez wachania poświęcał się, by nieść pomóc osobom potrzebującym. Jedną z ostatnich akcji, podczas których został dostrzeżony przez Kierujących Działaniami Ratowniczymi była akcja przy ulicy Ołowianej w Bydgoszczy, gdzie wyróżniał się umiejętnościami, a dzięki jego uprawnieniom możliwe było użycie ciężkiego sprzętu, który znacznie ułatwił i przyspieszył pracę strażaków.

W uroczystości uczestniczyli między innymi Radosław Kempinski - Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Jacek Kaczmarek oraz Prezes zarządu powiatowego ZOSP RP Druh Mariusz Kozdroń. Na uroczystości nie zabrakło również włodarzy naszego miasta, życzenia dla strażaków złożyła zastępca Burmistrza Solca Kujawskiego Pani Barbara Białkowska.

Materiał: OSP Solec Kujawski

Oceń artykuł: 20 22

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!