Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
11 czerwca 2024

Narada premiera Donalda Tuska. Tematem - granice

fot. Kujawsko - Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

fot. Kujawsko - Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Dzisiaj w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się narada Premiera Donalda #Tuska z wojewodami i szefami służb mundurowych, w którym udział brał Wojewoda Kujawsko - Pomorski Michał Sztybel.

W ostatnich tygodniach aresztowaliśmy dziesięć osób bezpośrednio zaangażowanych w akty dywersji i sabotażu w Polsce. I mamy powody, by sądzić, że to nie są ostatnie tego typu zdarzenia - przekazał Premier Donald Tusk na początku narady.

Dzisiaj nie może być innego priorytetu - ani dla władzy centralnej, dla rządu, ani dla Unii Europejskiej, ani dla władz regionalnych, lokalnych, państwowych, samorządowych - niż szeroko pojęte bezpieczeństwo - podkreślił szef rządu.

Kluczowymi tematami tej odprawy były kwestie zabezpieczenia granicy oraz bezpieczeństwa Polek i Polaków.

Wojewoda Michał Sztybel omówił współpracę ze służbami mundurowymi w województwie kujawsko - pomorskim. Podkreślona została rola jednostek wojskowych stacjonujących w regionie (5 jednostek NATO) oraz firm zbrojeniowych działających na terenie województwa.

W swojej wypowiedzi Wojewoda podziękował za decyzję dotyczącą otwarcia Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Bydgoszczy i poinformował, że ww. jednostka rozpocznie swoje działanie zgodnie z planowanym terminem - 1 lipca br.

W raporcie Wojewoda przedstawił również informacje z Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczący nielegalnych składowisk odpadów niebezpiecznych oraz pożarów. Ważnym punktem, było także przekazanie szefowi rządu informacji dotyczących ZACHEM-u oraz uwag samorządów dotyczących ich finansowania.

Materiał: Kujawsko - Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 34 38

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!