Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
14 czerwca 2024

"Marsz Duński" w Czechach. Reprezentacja Polskiej Policji

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

W dniach 7 - 8 czerwca 2024 roku odbył się Marsz Duński organizowany przez# Stowarzyszenie IPA w malowniczej miejscowości Hranice na terenie Czech.

Policjanci ze śródmiejskiego komisariatu, wraz z przełożonymi, stanęli na wysokości zadania, pokonując trudne trasy i reprezentując Polską Policję w tym prestiżowym wydarzeniu.

W tym roku policjanci z Bydgoskiego Śródmieścia podjęli się nie lada wyzwania. W ciągu 24 godzin wzięli udział w dwóch Marszach. Jeden odbył się w nocy, gdzie mieli do pokonania 20 km w górskich terenach, następnie, po kilku godzinach snu, przystąpili do kolejnego, w ramach którego przeszli 16 kilometrów. Oczywiście mając na plecach obciążenie o wadze minimum 10 kilogramów.

To niezwykle ciężkie zadanie wymagało od nich wytrzymałości fizycznej, determinacji i silnej woli. Podjęli się go:

- podkom. Mateusz Gdaniec,
- sierż szt. Gracjan Deręgowski,
- sierż. szt. Kamil Skorzewski,
- asp. Szt. Michał Kaczorowski,
- st. sierż. Łukasz Szmajda,
- st. asp. Patryk Lewicki,
- mł. asp. Krzysztof Wojciechowski,
- st. sierż. Kamil Kurdelski,
- asp. sztab. Izabella Born,
- st. asp. Jacek Mierzwa,
- asp. sztab. Mariusz Rzyduch,
- mł. asp. Tomasz Rusek,
- st. asp. Dominika Frelich,
- st. asp. Łukasz Ratajczak,
- st. sierż. Jan Kuczkowski,
- st. sierż. Wojciech Drobienko,
- st. post. Justyna Wesołowska,
- st. post. Dawid Naparło.

Wydarzenie przyciągnęło mundurowych z całej Europy, w tym z Czech, Słowacji, Rumunii, Węgier, Litwy, Austrii i Niemiec. Wszyscy oni zmierzyli się z wyzwaniem trudnej trasy, niekorzystnych warunków pogodowych oraz licznych wzniesień na trasie. Mimo tych przeciwności, bydgoscy policjanci dotarli do mety w doskonałej kondycji, zdobywając certyfikat potwierdzający ich udział i ukończenie marszu.

Ciekawym aspektem udziału śródmiejskich policjantów w Marszu Duńskim była wymiana wiedzy i doświadczeń z innymi funkcjonariuszami. Przed i po samym marszu, nasi policjanci mieli okazję spotkać się z kolegami z innych krajów i dzielić się swoimi doświadczeniami z pracy w służbach mundurowych. Podczas tych spotkań, nie tylko wymieniali się wiedzą i najlepszymi praktykami, ale także wręczali sobie upominki, stanowiące symboliczne gesty przyjaźni i wsparcia.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 34 35

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!