Dziś mamy 14 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
12 czerwca 2024

I Seniorada Solecka. Wspomnienia z wydarzenia

fot. Soleckie Centrum Kultury

fot. Soleckie Centrum Kultury

W niedzielę w Soleckim Centrum Kultury miało miejsce otwarcie pierwszej Soleckiej #Senioriady. Organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie "AS" Aktywny Senior wraz z Soleckim Centrum Kultury.

Otwarcie miało miejsce w Galerii Homo Faber SCK, gdyż tam właśnie zaprezentowana została wystawa prac fotograficznych - będąca pokłosiem warsztatów fotograficznych oraz prac malarskich soleckich seniorów.

Burmistrz Pan Adam Michalak przekazał również seniorom symboliczny klucz do bram miasta, by dziś do wieczora to właśnie oni byli jego gospodarzami. Zaś na ręce Dyrektora SCK Pana Tomasza Rudnego przekazana została statuetka z podziękowaniem za pomoc w organizacji pierwszej Soleckiej Senioriady!

Kolejnym punktem programu były występy sceniczne. Premierowo zaprezentowała się grupa seniorek "MALACHITY" - prowadzona przez instruktorkę SCK - Dominikę Cieślak ze spektaklem "Szalone wiedźmy II" oraz Zespół Wokalny "INWENCJA" - prowadzony przez dyrektora SCK - Pana Tomasza Rudnego. Oba występy spotkały się z dużym aplauzem i bardzo radosnym odbiorem.

Następnym punktem programu był przemarsz ulicami miasta do Jura Parku, gdzie miały miejsce kolejne występy. Zanim jednak to nastąpiło, wszyscy obecni na imprezie seniorzy, ustawili się do wspólnego zdjęcia przed Soleckim Centrum Kultury.

W przemarszu ulicami miasta seniorom towarzyszyła Orkiestra Ochotniczych Straży Pożarnych w Solcu Kujawskim.

Uroczystość była bardzo barwna. A to za sprawą kolorowych Kapeluszy - ponieważ ogłoszony został również konkurs na najładniejszy kapelusz! Jury spośród wielu, pięknych, ręcznie dekorowanych, dzierganych, wycinanych i przeróżnymi technikami zdobionych kapeluszy wybrało 10 - zasługujących na szczególne wyróżnienie!

Jako współorganizator tego wydarzenia udało się nam dokonać pewnych odkryć - nasi Soleccy Seniorzy mają w sobie niesamowite pokłady chęci i energii do realizacji swoich planów oraz rzesze Przyjaciół, którzy chętnie im w tym pomogą!

Materiał: Soleckie Centrum Kultury

Oceń artykuł: 19 20

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!