Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:
31 marca 2023

Dla zasłużonych mieszkańców regionu. Odznaczenia państwowe

fot. Radosław Kempinski - Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski

fot. Radosław Kempinski - Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski

W dniu 30 marca 2023r. w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość# wręczenia odznaczeń państwowych mieszkańcom województwa kujawsko-pomorskiego, którzy swoją pracą i działalnością społeczną przyczyniają się do rozwoju Polski i poprawy jakości życia mieszkańców naszego regionu. Odznaczenia wręczył Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Radosław Kempinski.

Wicewojewoda Radosław Kempinski pogratulował odznaczonym za ich trud i zaangażowanie zarówno w pracę zawodową, jak również w działalność społeczną.

Serdecznie wszystkim gratuluję i dziękuję za to, że przyczyniacie się do tego, aby nasz kraj był silniejszy, coraz piękniejszy. Jesteście Państwo wyjątkowymi osobami w swoim lokalnym środowisku. Wyróżniacie się nie tylko w codziennej pracy zawodowej, ale również działalności społecznej i kulturalnej. Jesteście liderami lokalnej społeczności - mówił wicewojewoda.

Podczas uroczystości wręczone zostały: Srebrne Krzyże Zasługi, Brązowe Krzyże Zasługi, Medale Złote za Długoletnią Służbę, Medale za Ofiarność i Odwagę oraz Odznaki Honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe zasłużonym mieszkańcom naszego województwa.

Krzyże Zasługi otrzymali:
Srebrny Krzyż Zasługi – Hanna Kardymowicz, za zasługi na rzecz środowiska diagnostyków laboratoryjnych.
Brązowy Krzyż Zasługi – Marcel Kosior, za zasługi na rzecz ochrony przeciwpożarowej.
Brązowy Krzyż Zasługi – Łukasz Wiśniewski, za zasługi na rzecz ochrony przeciwpożarowej

Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymał:
Jan Frankowski, za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

Medal za Ofiarność i Odwagę, otrzymali:
Mirosław Bartoszek, za zasługi ratowania życia ludzkiego.
Krzysztof Roszyk, za zasługi ratowania życia ludzkiego.

Decyzjami Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” wyróżnieni zostali:
Aleksandra Brzozowska
Maria Glonek
Alina Rzepecka
Andrzej Satkiewicz
Lucyna Siemińska
Marek Szypulski
Zbigniew Jędrzejewski

Na zakończenie uroczystości, w imieniu odznaczonych, głos zabrał Marek Szypulski , który wyraził wdzięczność za docenienie ich dokonań i działalności.

Dziękuję serdecznie wszystkim za wysiłek wkładany w kulturę, ale również dla wszystkich pozostałych odznaczonych, którzy po prostu razem tworzą tę społeczność, bo kultura bez służby, bez materii nie istnieje. Tak samo jak materia nie istnieje bez kultury - powiedział.

Materiał: KPUW

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!