Dziś mamy 16 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
05 czerwca 2024

4 czerwca - Dzień Demokracji. 35-lecie wolnych wyborów

fot. Powiat Bydgoski

fot. Powiat Bydgoski

35 lat temu odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory. Pamiętajmy o odwadze# i determinacji tych, którzy walczyli o naszą wolność. Niech ten dzień przypomina nam także o sile jedności i demokracji.

Z tej okazji Wojewoda Kujawsko - Pomorski Michał Sztybel zorganizował obchody Dnia Wolności i Praw Obywatelskich w 35. rocznice wyborów czerwcowych '89 w Auli Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich w Bydgoszczy.

W uroczystości wziął udział Starosta Bydgoski Piotr Kozłowski.

Podczas wydarzenia zostały wręczone odznaczenia państwowe. Uroczystości uświetnił wykład dr. hab. Michała Kosmana, prof. UKW oraz recital w wykonaniu prof. dr. hab. Radosława Marca z Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Materiał: Kujawsko - Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 10 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!