Dziś mamy 12 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:
20 lutego 2024

Została Koncertmistrzem. Julia Jaskot - serdecznie gratulujemy!

fot. Urząd Solec Kujawski

fot. Urząd Solec Kujawski

"Orkiestra 4Young" to muzyczny projekt Filharmonii Pomorskiej skierowany#do młodych artystów uczących się w szkołach muzycznych II stopnia z całej Polski. Z grona ponad 200 zgłoszeń została wyłoniona orkiestra składająca się z 60 najlepszych muzyków na, których czele stanął maestro Adam Sztaba.

Wśród nich znalazła się mieszkanka naszego miasta Julia Jaskot grająca na skrzypcach. To już po raz drugi zasiadła w składzie orkiestry, lecz radość jest tym większa iż została jej Koncertmistrzem. Muzycy przez pięć dni brali udział w próbach i warsztatach (po 10 godzin dziennie) prowadzonych przez Adama Sztabę oraz liderów Filharmonii Pomorskiej, aby w piątek 16 lutego zagrać niesamowity koncert pełen artystycznych uniesień. Pragniemy dodać jeszcze, że nie tak dawno bo w połowie grudnia Julka została laureatką III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Piotra Janowskiego w Grudziądzu. Julia Jaskot jest absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia w Solcu Kujawskim, a obecnie kontynuuje naukę na II stopniu w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych w Bydgoszczy.

Materiał: Urząd Solec Kujawski

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!