Dziś mamy 8 grudnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:
19 sierpnia 2022

Zagrożenie podniesienia się poziomu wód w rzekach. Jakie są na to szanse?

fot. UG w Osielsku

fot. UG w Osielsku

Na terenie zbiorników wodnych i rzek pojawiło się zagrożenie powodziowe. Istnieje szansa, że# gwałtownie wzrośnie stan wody

Bydgoszcz, 19 sierpnia 2022 r.

Ostrzeżenie hydrologiczne

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody

Stopień zagrożenia: 1

Ważność: od godz. 13:00 dnia 19.08.2022 do godz. 06:00 dnia 20.08.2022

Obszar: Rzeki Przymorza, rzeki uchodzące do Zatoki Gdańskiej, dopływy dolnej Wisły, zachodnia część rzek uchodzących do Zalewu Wiślanego (kujawsko-pomorskie, pomorskie)

Przebieg:
W obszarach wystąpienia prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego występowania może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Dyżurny synoptyk hydrolog: Magda Grabowska - Piekarz

Źródło informacji: Biuro Prognoz Hydrologicznych: Biuro Prognoz Hydrologicznych we Gdyni, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Gdyni. Ostrzeżenie hydrologiczne Nr 89.

Materiał: Roman Kalisz – dyżurny operacyjny sporządzający meldunek

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!