Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:
06 lipca 2023

Włamywał się i kradł. 17-latek usłyszał cztery zarzuty

fot. pow.

fot. pow.

Policjanci z Białych Błot zatrzymali 17-latka, który dopuścił się czterech przestępstw. Dwa z nich dotyczyły kradzieży z włamaniem, a dwa następne usiłowania kradzieży.

Pierwsze włamanie miało miejsce na plaży w Pieckach, natomiast drugie w lokalu gastronomicznym w Zielonce. W ten sam dzień próbował ukraść rower 13-letniemu dziecku, oraz telefon komórkowy jednemu z pasażerów autobusu miejskiego. Mieszkaniec gminy usłyszał zarzuty.

Wszystko zaczęło się w miniony piątek (30.06.2023) od ujawnienia przez patrolujących teren policjantów wybitej szyby w lokalu gastronomicznym przy stacji benzynowej w Zielonce.
W wyniku podjętych działań policjanci zabezpieczyli monitoring znajdujący się w lokalu i rozpoznali na nim mężczyznę, który wcześniej próbował ukraść telefon komórkowy jednemu z pasażerów autobusu miejskiego na linii Białe Błota - Zielonka. Ostatecznie do kradzieży nie doszło, ponieważ nie zdołał wyrwać go pasażerowi z rąk. Jak się okazało, był to znany im mieszkaniec gminy, który wcześniej miał już konflikt z prawem.

Policjanci ustalili również, że ten sam mężczyzna, kilka dni wcześniej, włamał się do lodówki z napojami na plaży w Pieckach i dokonał kradzieży 40 sztuk napojów różnych marek. Jak by tego było mało, ten sam 17-latek usiłował ukraść rower bawiącemu się na placu zabaw 13-latkowi. Na szczęście został spłoszony przez rodziców chłopca.

Za popełnione przestępstwa usłyszał cztery zarzuty: dwa z nich dotyczyły kradzieży z włamaniem, a dwa kolejne usiłowania kradzieży. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji.


Materiał: mł. asp. Krzysztof Bratz / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

 

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!