Dziś mamy 19 sierpnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:
05 sierpnia 2022

Wielki pożar poszycia leśnego. 14 zastępów walczyło z żywiołem (ustalenia)

fot. OSP Solec Kujawski

fot. OSP Solec Kujawski

4 sierpnia okazał się pracowitym dniem dla strażaków. Kilka minut po# godz. 11:00 zostali zadysponowani do pożaru poszycia leśnego na terenie parku przemysłowego w Bydgoszczy.

Po dotarciu na miejsce potwierdzono zgłoszenie. W trakcie działań gaśniczych strażacy dostali kolejne zgłoszenie również dotyczące pożaru poszycia leśnego znajdującego się kilka kilometrów od pierwszego pożaru. Podmuchy wiatru i sucha ściółka w lesie powodowały szybkie rozprzestrzenianie się ognia, dlatego na miejscu działań pracowały liczne siły i środki z powiatu bydgoskiego.

Materiał: OSP Solec Kujawski/red.

Aktualizacja

Oba pożary miały miejsce na granicy miasta Bydgoszcz i gminy Nowa Wieś Wielka. Pierwszy znajdował się nieopodal Emilianowa. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o godz. 10:44 i wyjechała w 11 zastępach, 9 z Jednostek Ratowniczo Gaśniczych i dwa z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Na terenie o wielkości 0,26 hektara  wybuchł pożar poszycia leśnego, który udało się dopiero ugasić około godz. 13:46. W tym celu wykorzystano 4 prądy wody w natarciu na źródła ognia. Nie był to jednak koniec walki.

O 13:05, również na terenie byłego Zachemu doszło do kolejnego pożaru. W tym przypadku ogień zdołał objąć aż 1 hektar powierzchni lasu. Konieczne było zwiększenie ilości zastępów do czternastu, w tym dodano jeden zastęp JRG i trzy zastępy z OSP. Ogień ugaszono za pomocą 5 prądów wody. Łącznie do gaszenia wykorzystano aż 42 metry sześcienne wody. Działania zostały zakończone o 18:32 i trwały łącznie 7 godzin i 47 minut.

Jak przekazał nam oficer prasowy KM PSP Bydgoszcz st. kpt. Karol Smarz, prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!