Dziś mamy 17 października 2021, niedziela, imieniny obchodzą:
29 sierpnia 2021

Wędkarz ofiarą złodzieja. Sprawcą okazał się mieszkaniec Koronowa

fot. archiwum

fot. archiwum

Policjanci z Koronowa ustalili i zatrzymali sprawcę# kradzieży pieniędzy pozostawionych przez pokrzywdzonego w niezamkniętym aucie. 65-latek usłyszał już zarzut dotyczący kradzieży. Odpowie za swój czyn w warunkach recydywy, gdyż był już skazany i odbył karę za podobne przestępstwo.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (24.08.2021) na ulicy Lipkusz w Koronowie. Wówczas bydgoszczanin przyjechał łowić ryby na wodach Zalewu Koronowskiego. Nie podejrzewając, że może paść ofiarą złodzieja pozostawił niezamknięty samochód, a w nim portfel z 1600 złotych, po czym oddał się pasji wędkowania. Po dwóch godzinach wrócił do auta i odjechał. Dopiero kiedy wjechał na stację paliw w Koronowie zorientował się, że w portfelu nie ma wspomnianych pieniędzy. Natychmiast o tym fakcie powiadomił policję przekazując jednocześnie rysopis mężczyzny, na którego zwrócił uwagę po przyjeździe nad akwen. Rysopis oraz informacja o zdarzeniu trafiły do wszystkich policjantów z koronowskiej jednostki. Na rezultat nie trzeba było długo czekać. Już następnego dnia kryminalni z Koronowa ustalili personalia sprawcy. Okazał się nim 65-letni koronowianin znany policjantom z wcześniejszych przestępstw. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Ponadto okazało się, że mieszkaniec Koronowa w czerwcu 2021 r. opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę za podobne przestępstwo.

Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli natomiast sprawca działa w warunkach powrotu do przestępstwa i wcześniej odbył już zasądzoną karę musi się liczyć z wyższym wymiarem kary o połowę jej górnej granicy.

Materiał: podkom. Lidia Kowalska - Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!