Dziś mamy 22 maja 2022, niedziela, imieniny obchodzą:
11 stycznia 2022

Uchwalono budżet gminy na 2022 rok. Jak się prezentuje?

fot. UM w Solcu Kujawskim

fot. UM w Solcu Kujawskim

Jedna z najistotniejszych, jeśli nie najważniejsza decyzja regulująca pracę samorządu została podjęta na grudniowej sesji rady miejskiej. Tą decyzją jest# uchwalenie budżetu na najbliższy rok. Projekt uchwały budżetowej został przygotowany w oparciu o ustawę o finansach publicznych, uchwałę w sprawie trybu prac nad projektem uchwały budżetowej i na podstawie podstawowych parametrów do opracowania projektu budżetu, określonych w zarządzeniu burmistrza. Ogółem dochody gminy na 2022 r. określono na kwotę 112 mln zł. Z kolei wydatki budżetowe zaplanowano w wysokości 110 mln zł.

Żródłami dochodów gminy są dochody bieżące wynoszące 79,4 mln zł i dochody majątkowe - 33 mln zł oraz środki na realizację programów i projektów z udziałem środków z budżetu Unii Europejskiej prawie 6 mln zł. Jak wynika z przedstawionych źródeł dochodów bieżących, największym jest dochód własny gminy, na który składają się wpływy z podatków i opłat lokalnych, z udziałów w podatkach od osób fizycznych i prawnych, wpływów z majątku gminy i dochodów jednostek budżetowych.

Komisja Gospodarki i Budżetu Rady Miejskie w Solcu Kujawskim pozytywnie zaopiniowała budżet Gminy Solec Kujawski na 2022 rok i nie wniosła uwag. Również pozytywną opinię o projekcie budżetu wyraziła Regionalna Izba Obrachunkowa.

Informator budżetowy na 2022 rok znajduje się w plikach.

Materiał: UG w Solcu Kujawskim

Oceń artykuł: 0 0
Pliki do pobrania
informator_budżetowy_2022.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!