Dziś mamy 1 sierpnia 2021, niedziela, imieniny obchodzą:
06 października 2018
Ukradli dostawcze samochody z terenu powiatu

Samochodowi złodzieje za kratami

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Dwaj mężczyźni, którzy ukradli samochody dostawcze m.in. z Białych Błot i Brzozy spędzą najbliższe trzy miesiące w areszcie tymczasowym. Wpadli podczas próby kradzieży trzeciego.

- Od drugiej połowy sierpnia 2018 roku bydgoscy kryminalni pracowali nad sprawą kradzieży pojazdu dostawczego z terenu firmy w jednej z podbydgoskich miejscowości. Wówczas łupem złodzieja padło auto warte 60 tysięcy złotych. Dokładnie miesiąc później skradziono kolejny pojazd tej marki w innej miejscowości powiatu bydgoskiego. Tym razem pokrzywdzony oszacował straty na 65 tysięcy złotych – informuje podkom. Lidia Kowalska (Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy). Jak się dowiedzieliśmy jedno z tych aut zostało skradzione z terenu firmy w Lisim Ogonie a drugie w Brzozie.

- Finał tych spraw nastąpił w piątek (28.09.18). Tego dnia około 20:30 uwagę kryminalnych patrolujących ulice naszego miasta zwróciło dwóch mężczyzn dziwnie zachowujących się nieopodal kolejnego tego typu samochodu zaparkowanego przy ul. Ujejskiego w Bydgoszczy. Na dodatek jeden z podejrzanych miał ze sobą klucz tzw. „łamak”. Policjanci widzieli jak mężczyźni podchodzą do auta, coś przy nim robią po czym odchodzą, by moment później znów podejść – relacjonuje podkom. Lidia Kowalska. Policjanci wylegitymowali podejrzanych. - 47 i jego o 3 lata starszy wspólnik nie potrafili wyjaśnić co robią czy samochodzie, ani do kogo on należy. Ponadto policjanci ujawnili przy nich inne przedmioty i urządzenia służące do popełniania tego rodzaju przestępstw. Mieszkańcy powiatów żnińskiego oraz gnieźnieńskiego zostali zatrzymani. Ponadto przeprowadzone w ich miejscach zamieszkania przeszukania pozwoliły zabezpieczyć kolejne dowody świadczące o prowadzonym przez nich przestępczym procederze – wyjaśnia podkom. Kowalska.

- Na chwilę obecną bydgoscy kryminalni udowodnili im łącznie trzy tego rodzaju czyny na łączną kwotę niemal 180 tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli dwa zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem do dwóch pojazdów skradzionych na terenie powiatu bydgoskiego oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do pojazdu w Bydgoszczy – dodaje Kowalska. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Decyzją sądu obaj panowie 47- i 50-latek zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!