Dziś mamy 19 sierpnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:
03 sierpnia 2022

Kościół odpowiada za cmentarz! Kwestia ogrodzenia przy nekropoli

fot. UM w Solcu Kujawskim

fot. UM w Solcu Kujawskim

To solecka parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika odpowiada za stan cmentarza, jak i za jego ogrodzenie.

Solecki radny Tomasz Pacek zwrócił się do burmistrza Solca Kujawskiego z interpelacją dotyczącą ogrodzenia cmentarza. – W związku z otrzymanymi pytaniami od mieszkańców Solca Kujawskiego dotyczącymi stanu ogrodzenia cmentarza w naszym mieście od strony torów kolejowych (kolumbarium) proszę o informację, kto jest zarządcą tego terenu i jakie kroki w najbliższym czasie zostaną podjęte, by naprawić uszkodzone ogrodzenie w tym miejscu. Mieszkańcy skarżą się, że na terenie cmentarza można spotkać dziko żyjące zwierzęta oraz psy wyprowadzane przez mieszkańców. Myślę, że w takim miejscu nie powinno dochodzić do takich incydentów. Proszę o pilną interwencję w tej sprawie – zapytał radny Pacek.

Odpowiedzi udzieliła wiceburmistrz Solca Kujawskiego Barbara Białkowska. – Cmentarz przy ul. ks. Piotra Skargi w Solcu Kujawskim jest cmentarzem parafialnym. Stosownie do art. 2 ustawy z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych utrzymanie cmentarzy wyznaniowych i zarządzanie nimi należy do związków wyznaniowych, w tym ich ogrodzenie – wskazała na wstępie wiceburmistrz Białkowska.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!