Dziś mamy 19 sierpnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:
23 czerwca 2022

Drogówka z całego województwa na szkoleniu z transportu drogowego

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Wczoraj 22 czerwca w Komendzie Wojewódzkiej Policji w# Bydgoszczy odbyło się szkolenie z zakresu kontroli przestrzegania obowiązków i warunków związanych z przewozem drogowym, czasem pracy kierowców oraz realizacji czynności kontrolnych i elektronicznego dokumentowania kontroli w systemie SENT.

Szkolenie, w którym uczestniczyło 21 funkcjonariuszy z woj. kujawsko-pomorskiego, przeprowadzili przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy, Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy.

W szkoleniu wzięli udział głównie policjanci, którzy w danych jednostkach kontrolują transport drogowy. Funkcjonariuszom przypomniane zostały przepisy dotyczące wprowadzania danych do Krajowego Rejestru Elektronicznego Przedsiębiorców Transportu Drogowego (KREPTD) oraz zwrócono uwagę na prawidłowe sporządzenie dokumentacji służbowej. Policjanci uczestniczący w szkoleniu mieli okazję skorzystać z trenażera i w prosty sposób zapoznać się z obsługą tachografu cyfrowego. Policjanci pełniący służbę na drodze będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności w codziennej służbie.

Materiał: st. asp. Remigiusz Rakowski – KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!