Dziś mamy 17 października 2021, niedziela, imieniny obchodzą:
25 września 2021

Bydgoscy policjanci sprawdzają czy nosimy maseczki. Podsumowanie akcji

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Jakiś czas temu na przystankach oraz w autobusach i# tramwajach oraz w galeriach handlowych można było spotkać policjantów, którzy sprawdzali czy pasażerowie komunikacji miejskiej i klienci sklepów wielkopowierzchniowych noszą maseczki ochronne. Funkcjonariusze przypominali, że noszenie maseczek w tych miejscach nadal jest obowiązkowe.

Mundurowi przypominali podróżującym mieszkańcom naszego miasta i nie tylko o konieczności stosowania się do nakazów oraz zaleceń podczas przemieszczania się środkami komunikacji publicznej, a związanych ze zwalczaniem koronawirusa. Funkcjonariusze tłumaczyli, dlaczego tak ważne jest zakrywanie ust oraz nosa w tramwaju i w autobusie. Policjanci kontrolowali również wywiązywanie się z tego obowiązku przez klientów niektórych centrów handlowych.

Policjanci w dniach 13-17.09.2021 r. kilkukrotnie w ciągu służby kontrolowali środki transportu publicznego, przystanki komunikacji miejskiej, obiekty handlowe, targowiska i przychodnie. Funkcjonariusze wylegitymowali 60 osób. W związku z brakiem maseczki 56 z nich pouczyli. Ponadto jedna osoba została ukarana mandatem karnym i w stosunku do jednej sporządzono wniosek o ukaranie do sądu.

Za lekceważenie grozi mandat karny w wysokości 500 zł, a nawet kara nałożona przez sanepid do 30 tys. zł.

Materiał: kom. Lidia Kowalska - Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz/red.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!